Veliahtım Rıza

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Veliahtım Rıza
Bazen çok iyi olmak zirveye çıkmaya yetmiyor. Eğer 'nın efsane güreşçisi Mijain Lopez'le aynı kategoride olmasa muhtemelen iki olimpiyat altını olacak Rıza Kayaalp'in Londra ve Rio'da yaşadığı bu oldu. Henüz 26 yaşında olan Rıza'nın gelişimiyle ilgili fikir sahibi olanlardan birisi şüphesiz Mijain Lopez... 3 olimpiyat altınıyla efsane Karelin'in tahtına ortak olan sporcu, SABAH'a konuştu: "Öncelikle bilinmesini isterim, finali kazanırsam dans etmeyi bir Latin ülkesinde olduğum için düşünmüştüm. Tribünde annesi varmış, kimseyi incitmek istemedim. Bu son olimpiyatımdı. Tokyo'da yokum. Rıza Kayaalp benden sonra bu kategorinin en iyi güreşçisi olacak. Kendisi uzun süredir çekiştiğim, çok güçlü bir sporcu."

Şehitlerimize minnettarız
Grekoromen 130 kiloda kazanan Rıza Kayaalp, 15 Temmuz şehitlerini unutmadı. Rıza, "Onlar bu fedakarlıkları yapmasa belki olimpiyatlara katılamayacaktık. Onlara minnetarız. Bu ikincilik beni daha zinde tutacaktır. Umarım 2020 Tokyo'da telafi ederim" dedi.

Rio'da arkadaşımız Uğur Karakullukçu'ya konuşan Lopez, yıllardır büyük çekişme içinde olduğu Rıza'nın Tokyo'da altını kimseye bırakmayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veliahtım Rıza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN