Yeterince düşman var ortak değerlerde birleşelim

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Yeterince düşman var ortak değerlerde birleşelim

Etnospor Kültür Festivali’nin konuşmasını yapan Bilal Erdoğan, “Yeterince düşmanımız olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Gelin aramızdaki çatışmaları bir kenara bırakıp, ortak değerlerimiz etrafında birleşelim” çağrısını yaptı

Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali başladı. konuşmasını yapan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Geçmişimize, kimliğimize, kültürümüze dair unutulmaya yüz tutmuş ve unutturulmak istenmiş birçok değerimizin yeniden halkımızla buluşmasını, popülerleştirilmesini, hak ettiği değeri kazanmasını amaçlıyoruz" dedi. Ülke olarak zor süreçten geçildiğini anlatan Erdoğan, "Yeterince düşmanımız olduğunu, bu ülke üzerinde planların mevcut bulunduğunu 15 Temmuz'da gördük. Gelin aramızdaki ufak tefek arızaları, çatışmaları geride bırakalım. Ortak değerlerimiz etrafında birleşelim. Bu etkinlik başlangıç olsun" ifadesini kullandı.

Vatandaşlar akın etti
Geleneksel Türk sporlarını canlandırma amacıyla düzenlenen Etnospor Kültür Festivali, keyifli aktivitelerle sürüyor. Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen festivale gelen vatandaşlar, Türk geleneklerine ait spor aktivitelerinin yanı sıra halk oyunları gösterilerini izleyip el sanatları sergilerini gezerken, festival alanında kurulan çadırlarda geleneksel yemeklerin de tadına baktılar.

Erzurum Otağı'na ilgi büyüktü
Etnospor Kültür Fevtivali'nde kurulan Otağı vatandaşların ilgi odağı oldu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kurduğu çadırla Bezirgan Bahçede'ki yerini alarak, yöresel ürünlerini, oyunlarını ve yiyecek noktasındaki hünerlerini tanıtmaya başladı. Oltu taşından deri işlemesine, halı dokumacılığından cağ kebabına kadar birçok yöresel ürünün tanıtıldığı Erzurum Otağı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Otağın girişinde silahları, kılıçları ve kalkanlarıyla bekleyen Osmanlı askerlerini gören vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.


VASİP ŞAHİN: KADİM BİR KÜLTÜRÜN MİRASÇISIYIZ
İstanbul Valisi Vasip Şahin açılışta yaptığı konuşmada, "Biz büyük bir medeniyetin, kadim bir kültürün mirasçısı büyük bir milletiz. Dolayısıyla bir iddia sahibiyiz ve bu iddiayı artık yüksek, gür sesle gündeme getirmeye başladık. Belki de son zamanlarda çektiğimiz sıkıntıların sebebi bu olsa gerek" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeterince düşman var ortak değerlerde birleşelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN