Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar teröre değil spora yöneldi!

Federasyonu Başkan Çintimar yaptığı açıklamada; ''Devletimiz'in terör politikası çocukları spora yönlendiriyor. Yarışmalara katılımda bu yıl Güney Doğu Anadolu kulüplerimiz rekor kırdı" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 13.10.2016 11:29 Güncelleme Tarihi: 13.10.2016 11:34
Çocuklar teröre değil spora yöneldi!

Üç yıldır 8 ayrı bölgede gerçekleştirilen ve toplam 597 kulüp ile 2 Bin 361 sporcunun yarıştığı Anadolu yıldızlar Kros Ligine bu yıl rekor derecede sporcu katılıyor. 16 Ekim Pazar günü 'da yapılacak olan Güney Doğu Anadolu ayağına sadece Güney Doğu Anadolu illerinden 224 kulüp ve 888 sporcu yarışıyor.

Federasyonu olarak çok ciddi bir çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Fatih Çintimar, Güney Doğu illerinde Devletimizin terör temizliği gençlerimizi korkmadan Atletizm sporuna yönlendiriyor diyerek açıklamalarda bulundu: "Göreve geldiğimizde bölgelerin, illerin ve ilçelerin Atletizm takımları olsun diye bir çalışma başlattık. Bu çalışma her yıl üzerine koyarak bir rekor kırdı ve bu günlere geldi" dedi.

2016 YILINDA REKOR KIRILDI

Bu yıl ise farklı bir rekor kırıldı diyen Çintimar, şöyle devam etti: "Geçen yıla göre bu sene, 500 sporcu daha fazla katılım var. Bizim için en önemli olan şey, Güney Doğu Anadolu ayağı oldu. 8 bölgeye bakıldığı en fazla katılımın Güney Doğu illerinde olduğunu görüyoruz. %30 katılım güney doğu illerinde olması bizim için çok önemli. Hem bizi, hem de o bölgedeki sporcuların Atletizm ile çocuklarımızın spora kazandırılması amacıyla çok ciddi bir ilerleme kazandığını düşünüyorum. Bu hafta yapılacak olan Anadolu yıldızlar ligimizde 579 kulüp yarışacak. Bu takımların 224 tanesi sadece Güney Doğu Anadolu illerimizden katılacak. 16 Ekim tarihinde Malatya ilimizde bu yarışmaları yapacağız. Bu ayağa, yaklaşık 900 sporcumuz katılacak. 8 bölgede başlayan ve ilk olarak Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Ege, Güney Doğu, İç Anadolu ve Marmara bölgesi olarak ayırdığımız ve yapılan elemeler sonucunda iki kademe olarak çocuklarımız finalde yarışacak. Geçen yıl Kahramanmaraş'ta yapmıştık ve bu yılda, aynı yerde yapmayı planlıyoruz" diye konuştu

ÇİNTİMAR: "DEVLETİMİZ'İN TERÖR POLİTİKASI ÇOCUKLARI SPORA YÖNLENDİRİYOR

Mevcut başkan olarak Atletizm Federasyon başkanlığına tekrar adaylığını koyan Çintimar, Devletin Güney Doğu illerindeki uygulamasının başarılı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Devletimizin başlattığı terörden temizlenme, terörden arınma operasyonunda çocuklarımız tamamen spora kanalize oldu. Spor'la birlikte atletizm ile ve diğer branşlarla birlikte bu bölgede ana görevini yapmış oldu. Bu bölgede 224 kulübümüz yarışmalara katılacak. Hem kulüplere, yöneticilerine, Okul Müdürlerine ve Kaymakam'larımıza teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımız Atletizmle birlikte hayata geçmeleri, sosyal hayata geçmeleri sağlanmış olacak. Bu anlamda, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile bu projeyi önümüzdeki yıllarda daha da attırarak 880'leri değil 8 binleri, 80 binleri koşturan bir federasyon olmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermek istiyoruz" ifadesini kullandı

Devletimiz Güney Doğuyu terörden temizlemeyi tam anlamıyla kararlılıkla sürdürdüğü için, gençlerimiz spora ve spor sahalarına yönlenmiş oluyorlar. Çok ciddi çalışmalarla Güney Doğu Anadolu bölgemizdeki çocukları sahalara çekip, çocukların sahalarda olmasını ve antrenman yapmalarını sağlayacağız. Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük katılımlar olacağına inancım tam. Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz bu konuda gereken tüm desteği veriyor. İnşallah çok başarılı olacağımızı ümit ediyorum"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar teröre değil spora yöneldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN