'Ok Yaydan Çıkıyor'

Giriş Tarihi: 10.5.2017
'Ok Yaydan Çıkıyor'

Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun organize ettiği Etnospor Kültür Festivali’nin ikincisi ‘Ok Yaydan Çıkıyor’ sloganıyla yarın 11 dalda 843 sporcuyla başlayacak

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu Etnospor Kültür Festivali'nin ikincisi, "Ok Yaydan Çıkıyor" sloganıyla yarın İstanbul'da başlayacak. Geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen festivalde, birbirinden başarılı ve yetenekli birçok sporcu boy gösterecek ve tarih adeta yeniden canlanacak. Yenikapı Etkinlik Alanı'nda 4 gün sürecek festivalde Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu'ya özgü şenlikler hayat bulacak. Festivalde geleneksel Türk sporlarının yanı sıra kıl çadırlarda oba yaşamı, tarihi el sanatları atölyeleri, kılıç kalkan gösterileri, atlı gösteriler gibi pek çok aktivite olacak.

DİRİLİŞ'İN DE ÇADIRI OLACAK
Festival, Türki devlet ve topluluk çadırları, yöresel çadırlar, geleneksel lezzetler, geleneksel çocuk oyunları, çocuk tiyatroları, çocuklar ve yetişkinler için binicilik, halk oyunları, Orta Asya geleneksel toylarıyla bir şölene dönüşecek. Organizasyonda geleneksel sporlardan aba güreşi, şalvar güreşi, kuşak güreşi, mas güreşi, fetih yağlı güreşleri, atlı okçuluk, atlı cirit, kökbörü, aşık oyunu, mangala, geleneksel yaya okçuluğu olmak üzere toplam 11 branşta toplam 843 sporcu kıyasıya mücadeleler verecek.

Tanıtım toplantısında Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, mas güreşinde karşılaşmıştı. (En üstte)

843
Festivalde geleneksel sporlardan aba güreşi, şalvar güreşi, kuşak güreşi, mas güreşi, fetih yağlı güreşleri, atlı okçuluk, atlı cirit, kökbörü, aşık oyunu, mangala, geleneksel yaya okçuluğu olmak üzere 11 branşta 843 sporcu mücadele edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ok Yaydan Çıkıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN