Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Kılıç: İlgi artmalı

Bakan Kılıç: Oyunlar ‘spor kamuoyunda hak ettiği ilgiyi görüyor mu’ dersek, ‘hayır’ derim

Giriş Tarihi: 17.5.2017
Bakan Kılıç: İlgi artmalı
4. İslami Dayanışma Oyunları'nın organizasyon anlamında belli bir seviyeye geldiğinin gözler önüne serildiğini aktaran Bakan Kılıç, "Azerbaycan, oyunları çok ciddi şekilde ileriye taşıdı. Organizasyonel yapıya baktığımızda, herhangi bir uluslararası organizasyonu bırakın, yani bir olimpiyatın yapısından eksiği yok. Bu arada oyunlar 'spor kamuoyunda hak ettiği ilgiyi görüyor mu' dersek, 'hayır' derim. Daha fazla ilgi görmesi gerekiyor. Sporcularımız Bakü'deki performanslarıyla gelecek adına umut veriyor. Oyunların, Türkiye'de yapılmasıyla beraber inanıyorum ki ilgi hak ettiği yeri ve değeri daha fazla bulacaktır" şeklinde konuştu.

İstanbul'un 2021 spor takvimi çok yoğun...
Bakan Kılıç, 2021 için çalışmaların başladığını söyleyerek, "İstanbul'da uluslararası takvimdeki spor organizasyonlarının zaman ayarlamasıyla ilgili çalışıyoruz. Dünya Voleybol Kupası, Avrupa Güreş Şampiyonası gibi organizasyonların 2021 yılında İslami Dayanışma Oyunları ile çakışmaması, araya vakit bırakılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha fazla sporcunun katılım oranını artırabiliriz" dedi.

MADALYA YAĞMURU SÜRÜYOR
DÖRDÜNCÜ GÜNDE ZİRVEYİ KORUDUK

4. İslami Dayanışma Oyunları'nın 4. gününde de sporcularımız başarılı sonuçlar alırken, Türkiye, 43 altın, 40 gümüş ve 32 bronz olmak üzere 115 madalyayla zirveyi bırakmadı
?ATLETİZM: Erkekler 100 metrede Ramil Guliyev, altın madalya kazanırken, kadınlar çekiç atmada Kıvılcım Kaya Salman, gümüş ve kadınlar 100 metrede Mizgin Ay, bronz madalyanın sahibi oldu.
YÜZME: Kadınlar 100 metre kurbağalama ve 400 metre karışıkta Zeynep Güneş, 50 metre sırtüstünde Ekaterina Avramova, 200 metre serbest stilde Selen Özbilen, kadınlar 4x100 metre serbest stilin yanı sıra erkeklerde 100 metre kurbağalamada Demir Atasoy altın madalyanın sahibi olurken, 5 gümüş ve 3 de bronz kazandık.
TEKVANDO: Rukiye Yıldırım'ın şampiyonluğunun yanına 2 gümüş ve 1 bronz ekledik.
ATICILIK: Yusuf Dikeç, erkekler 10 metre havalı tabancada gümüş madalya kazandı.
HALTER: Erkekler 77 kiloda Celil Erdoğdu bronz madalyanın sahibi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Kılıç: İlgi artmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN