Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçan Türk Guliyev!

“Ailem Türkiye’de yaşıyor, burası benim evim... 2016 Rio Olimpiyatları’nda da final koştum ama Tokyo’daki hedefim madalya olacak. Londra için de kampa giriyorum”

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Uçan Türk Guliyev!
Londra'daki Dünya Atletizm Şampiyonası öncesi 100 metrede 9.97 koşarak büyük sükse yapan , duygularını ve hedeflerini SABAH'a anlattı: "100 metrede de başarılı olmak mutlu etti ama hedefim 2020 Tokyo'da 200 metrede madalya kazanmak. 2015 Dünya Şampiyonası'nda ve 2016 Rio Olimpiyatları'nda final koştum. Bu yıl çıktığım tüm yarışları kazandım."

TURKCELL'E TEŞEKKÜR
Federasyonumuz, ana sponsorumuz Turkcell ve kulübüm Fenerbahçe'nin büyük destekleri ile her gün biraz daha ileriye doğru gidiyoruz. Antrenmanlardan ve yarışmalardan geriye kalan zamanlarda annem ve kedimle vakit geçiriyorum. Önümüzde Londra'daki Dünya Şampiyonası var. Yarışlara ara verip kamp yapacağız."

İKİ ÜLKE İÇİN DE YARIŞIYORUM
"Azerbaycan için yarıştığım dönemlerde bana destek veriyorlardı. 2010 yılında Türk vatandaşı olup 2013'te Türkiye adına yarışmaya başladığımda Azerbaycan'dan tepki almadım. Zaten Azerbaycan adına da yarışmış gibi hissediyorum ve ülkemde de sevilerek izleniyorum. İki devlet bir millet... Ailem de Türkiye'de yaşıyor, burası benim evim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçan Türk Guliyev!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN