, Hakemi seçildi

Spor hukuku alanında Türkiye'nin tecrübeli avukatlarından , spor kaynaklı anlaşmazlıkları çözmek için kurulmuş olan, ’a seçildi.

Giriş Tarihi: 19.12.2017 12:02 ABONE OL
Emin Özkurt, CAS Hakemi seçildi

Dünyada sadece 370 hukukçunun bulunduğu bu hukuk zirvesinde Av. Emin Özkurt Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Vekili Av. Türker Aslan ile birlikte Türkiye'yi temsil edecek iki isimden birisi olacak.

Av. Emin Özkurt, Av. Kısmet Erkiner'den sonra dünyada spor hukuku konusunda çalışan en seçkin hukukçulardan sınırlı sayıda üyenin kabul edildiği hakem listesine Türkiye'den kabul edilen üçüncü kişi oldu.

CAS'A SEÇİLMİŞ EN GENÇ HAKEMLERDEN

Av. Emin Özkurt Uluslararası Olimpiyat Komitesi, UEFA, FIFA ve de FIBA gibi kurumların üstünde yer alan, bu kurumların kararlarını denetleme noktası olan, sporun Yargıtay'ı ya da Anayasa Mahkemesi olarak adlandırılan CAS'a seçilmiş en genç hakemlerden oldu.

Böylece Av. Emin Özkurt, Finansal Fair Play, Doping, UEFA ve de FIFA tarafından verilen cezalar gibi konularda en yüksek yargı organı CAS'ın zirvesindeki en genç Türk unvanını elde etmiş bulundu.

Merkezi İsviçre'nin Lozan kentinde yer almakla birlikte, New York, Sidney ve Lozan'da mahkemeleri bulunan CAS'a hakem olarak seçilen Av. Emin Özkurt, uluslararası spor uyuşmazlıklarının çözümünde görev alacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Emin Özkurt, CAS Hakemi seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA