Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çingiray, tek nefeste Dünya 6.'sı oldu

TSSF Serbest Dalış sporcusu , ’daki CMAS 10. Serbest Dalış Indoor Dünya Şampiyonası’nda bugün yapılan statik apnea yarışında bayanlarda dünya 6.'sı oldu. Çingigiray’ın hareketsiz bir şekilde suyun altında tek nefeste 6 dakika 21 saniye kalarak Dünya 6.'sı olduğu statik apneada, 6 dakika 53 saniye ile Çek Cumhuriyeti’nden Katerina Suranska Dünya şampiyonu oldu.

Giriş Tarihi: 14.6.2018 19:45 Güncelleme Tarihi: 14.6.2018 20:20
Çingiray, tek nefeste Dünya 6.'sı oldu

'nın Lignano kentindeki Belle İtalia Spor Köyü'ndeki olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen şampiyonluk yarışlarının ikinci gününde statik apnea disiplini için bayanlar kategorisinde 16 sporcu madalya için yarıştı. Çingigiray'ın hareketsiz bir şekilde suyun altında tek nefeste 6 dakika 21 saniye kalarak Dünya 6.'sı olduğu statik apneada, 6 dakika 53 saniye ile Çek Cumhuriyeti'nden Katerina Suranska Dünya şampiyonu oldu.

İTALYA'DAN 4 TÜRKİYE REKORU GELDİ

Statik apneada yarışan bir diğer Cemre Arslan 4 dakika 5 saniye ile 15. olurken, bu derecesiyle gençler rekorunu kırdı.
Statik apnea erkekler kategorisinde yapılan yarışta 8 dakika 57 saniye ile Hırvatistan'dan Goran Colak Dünya Şampiyonu olurken bu disiplinde yarışan Milli Sporcumuz 5 dakika 4 saniye ile 21 sporcu arasında 16. sırada yer aldı. Oğuz Tokgöz bu derecesiyle gençlerde Türkiye rekorunu kırdı.

GENÇLER TÜRKİYE REKORU KIRDI

Şampiyonada dün yapılan paletsiz dip disiplininde erkekler kategorisinde 115.9 metre ile dünya 23.sü olurken, Oğuz Tokgöz 101.14 metre ile dünya 26.'sı oldu. Tokgöz bu derecesiyle gençler Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Aynı disiplindeki bayanlar kategorisinde yapılan yarışan Milli Sporcumuz Cemre Arslan ise 77.6'lık derecesiyle 24. sırada yer aldı. Arslan bu derecesiyle gençler Türkiye rekorunu kırdı.
Dinamik apnea monopalet, dinamik apnea çift palet, dinamik apnea paletsiz, statik, hız ve dayanıklılık disiplinlerinde yapılacak dünya şampiyonluğu yarışlarında, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Afrika'dan toplam 24 ülkenin sporcuları mücadele edecek. Şampiyonanın son yarışları 16 Haziran'da yapılacak.
Antrenörler Aris Moukas, ve kafile sorumlusu Alper Erkmen'in yer aldığı , Fehmi Berker Çakar, Oğuzhan Yeşil, Oğuz Tokgöz, Ufuk Koçak, , Buse Karacabay, Yasemin Ulucan ve Cemre Arslan'dan oluşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çingiray, tek nefeste Dünya 6.'sı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN