Havai fişekle adam öldüren terör zanlısı yakalandı

Havai fişekle adam öldüren terör zanlısı yakalandı

05.08.2015 | 14:58

Mersin'de evinin balkonunda otururken, terör örgütü yandaşlarının fırlattığı aydınlatma fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Bülent Ecevit Güngör'ün (40) ölümüne neden olan zanlının yakalandığı bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Suruç'taki bombalı saldırıyı bahane eden terör örgütü yandaşları, 26 Temmuz tarihinde Şevket Sümer Mahallesi 5975 Sokak üzerinde yolu barikatlarla trafiğe kapatarak, güvenlik güçlerine yönelik taşlı, havai fişekli ve molotofkokteylli saldırılar düzenledi. Yasa dışı gösteriler sırasında eylemci grup içerisindeki şahıslar tarafından ateşlenen, denizcilikte kullanılan ve satışı yasak olan aydınlatma fişeği, aynı sokakta evinin balkonunda oturan Bülent Ecevit Güngör'ün başına isabet ederek ölümüne neden oldu.
Olayın ardından çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, deliller, görgü tanıklarının ifadeleri, MOBESE ve çevredeki güvenlik kameraları görüntülerinden de faydalanarak, Güngör'ün ölümüne neden olan şahsın 15 yaşındaki A.A. olduğunu tespit etti. Polisin düzenlediği operasyonla yakalanan zanlının, görgü tanıklarınca da teşhis edildiği bildirildi.
A.A. ile birlikte terör olaylarına karıştığı belirtilen 3 kişinin daha yakalanarak gözaltına alındığı, emniyet müdürlüğünde sorguları süren şüphelilerin yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

SON DAKİKA