Kız öğrencilere dadanan sapık serbest bırakıldı

Kız öğrencilere dadanan sapık serbest bırakıldı

30.11.2015 | 10:20

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Zeytinburnu Cevizlibağ'daki Atatürk Kız Öğrenci Yurdu çevresinde drone uçurarak kız öğrencileri taciz ettiği iddia edilen zanlı yakalandı. Adliyeye sevk edilen 29 yaşındaki M.A.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, olayın medyaya yansımasının ardından zanlının yakalanması için çevrede geniş çaplı inceleme başlattı.

GÜVENLİK KAMERASINA TAKILDI
Yurdun çevresindeki mobese kameralarını ve güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bir işyerine ait güvenlik kamerasındaki görüntülere ulaştı. O kameraya yansıyan görüntülerde, zanlının yurdun çevresinde drone uçurduğu görülüyor. Caddedeki kaldırım üzerinde duran şüpheli, droneyi havalandırıyor ve o drone yurda doğru hareket ediyor.

EVİNDE GÖZALTINA ALINDI
Bu görüntüler doğrultusunda incelemelerini yoğunlaştıran ekipler zanlıyı bugün evinde gözaltına aldı. Şüpheli M.A.E.'nin evinde yurdun çevresinde uçurduğu öne sürülen drone de ele geçirildi ve geniş çaplı incelenmek üzere İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

TACİZ İÇİN DEĞİL, HOBİ AMACIYLA UÇURUYORMUŞ

Zanlının, polise verdiği ifadede, droneyi yurdun çevresinde uçurduğunu kabul ettiğini, ancak taciz amacıyla değil, hobi amaçlı uçurduğunu ve o sırada görüntü kaydetmediğini söylediği öğrenildi.

SERBEST KALDI
Gaziosmanpaşa'da bir büfede çalıştığı öğrenilen şüpheli, sorgusunun ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
SON DAKİKA