Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava sıcaklığı artacak

Hava sıcaklığının kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 26.3.2013 06:55 Güncelleme Tarihi: 26.3.2013 09:06
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kıyılarında başlayan ların zamanla batı kesimleri etkileyeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olası bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, gece saatlerine kadar Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile yarın (Salı) iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olası beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, su baskını vb.) karşı karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ege kıyıları ile yarın (Salı) iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah saatlerinde ülkemizin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, Edirne ve Çanakkale ile zamanla bölge genelinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; zamanla Çanakkale çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla Denizli, Manisa, Kütahya ve Uşak çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batısının kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA LARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava sıcaklığı artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN