Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli a dikkat

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve ilçelerinde yarın etkili olması beklenen kuvvetli ve gök gürültülü lara karşı vatandaşları uyardı.

Giriş Tarihi: 2.4.2013 06:48 Güncelleme Tarihi: 2.4.2013 17:42
Yarın batı bölgelerde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak ların; öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısında yer alan Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir illeriyle Kıyı Ege'de bulunan İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla'da, akşam ve gece saatlerinde ise Muğla çevrelerinde çok kuvvetli şekilde metrekareye 51 - 75 kilogram olmak üzere; İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak, Burdur ve Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli şekilde metrekareye 21 - 50 kilogram olması bekleniyor. Yaşanabilecek ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Güney Ege'de halen güneydoğudan orta kuvvette esmekte olan rüzgarın kuvvetlenerek, yarın ilk saatlerden itibaren güney ve güneydoğudan 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/s) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın aynı gün (03.04.2013) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor" denildi.

Yağışların bugün Tokat, Samsun'un doğusu ile Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde etkili olması beklenirken, hava sıcaklığı yağışla birlikte kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Salı) Tokat, Samsun'un doğusu ile Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu,öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutluı ve açık, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra Kütahya ile kuzey kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar: güney kıyılarında güney güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat)olarak esecek.Bu sabah saatlerinde İç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ:
Batısı az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu bugün (Salı) akşam saatlerine kadar Kahramaraş, Osmaniye ve Adana'nın kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Çankırı, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, batı kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu öğle saatlerine kadar Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinap çevreleri ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) saatlerine kadar bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Salı) Tokat, Samsun'un doğusu ile Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Salı) bölgenin kuzey ve batısı aralıklı sağanak ve batısında yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, batısı ile zamanla kuzeyi çok bulutlu, bu öğle saatlerine kadar Adıyaman ile bu öğle saatlerinden itibaren Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA LARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağışa dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN