Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den uyarılar

Giriş Tarihi: 4.11.2014 07:01 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 07:57
Meteoroloji'den uyarılar
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur(50-75 mm), Erzurum'un kuzey ilçeleri, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize'nin yükseklerinde yoğun kar(20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer don hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece olmak üzere ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI;
Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur(50-75 mm), Erzurum'un kuzey ilçeleri, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize'nin yükseklerinde yoğun kar(20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (Çığ, Heyelan, Ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI; Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu'nun batısı ile Göller yöresinde orta kuvvette, İç ve Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli don hadisesi beklendiğinden başta tarımsal faaliyetle uğraşan vatandaşlarımız olmak üzere dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor..

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer don hadisesi bekliniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Göller yöresinde Sabah ve gece saatlerinde yer yer don hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75mm) sağanak yağmur, Artvin ile Rize'nin yükseklerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Iğdır çevrelerinin yağmur, Kars, Erzurum, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den uyarılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN