Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş işlemleri

Giriş Tarihi: 31.10.2016 10:21 Güncelleme Tarihi: 31.10.2016 10:21
E-Devlet giriş işlemleri

resmi internet sayfası ile tüm resmi işlerinizi halledebilirsiniz. Tek bir çatı altında E-Devlet'te toplanan işlemler arasında SGK borcu sorgulama, trafik ceza sorgulama, KYK burs ve kredi başvuruları ve online borç ödeme gibi birçok işlem bulunmakta. E-Devlet girişi yapmak için PTT'den şifre almak yeterli.

hizmetlerinden faydalanmak için T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli. SGK borcu sorgulama, trafik ceza sorgulama, KYK burs ve kredi başvuruları ve online borç ödeme gibi seçtiğiniz herhangi bir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET GİRİŞİ

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi E-Devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresidir. Bütün E-Devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapmak için ilk olarak yapmanız gereken www.türkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise açılacak olan sol kısımda yer alan E-Hizmetler sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

E-DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

E-DEVLET ŞİFRESİ İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

E-Devlet şifresi alındıktan sonra kesinlikle iptal edilememektedir. Uzun süre sisteme giriş yapmasanız da şifreniz etkin olarak kalmaktadır. E-Devlet şifrenizi unuttuğunuzda tekrar PTT'ye gitmenize gerek yoktur. E-Devlet resmi internet sayfasında bulunan Şifremi Unuttum bağlantısıyla şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifreyi yenilemek için daha önce sisteme cep telefonunuzun tanımlı olması gerekir. E-Devlet sistemi güvenlik dolayısıyla 3 ayda bir sizlere şifre yenileme ekranı önerir. Şifreyi değiştirip değiştirmeme kararı size bağlıdır. E-Devlet şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Herhangi bir kamu işleminde veya iş başvurusunda sizden E-Devlet şifresi istenmez. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız inanmayınız.

MOBİL İMZA NEDİR?

, cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına imkân sağlayan uygulamadır. E-Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için E-Devlet herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell, Turk Telekom ya da Vodafone'dan bilgi edinebilirsiniz.

ELEKTRONİK İMZA

Elektronik imza, elektronik ortamda bulunan bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirlemeye yarayan veridir. 5070 Sayılı Kanun uyarınca e-imza, ıslak imza ile eşdeğerdedir. E-imza sertifikası dağıtmaya yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar kullanılarak imzalama işlemi yapılır. Elektronik imzanız bir akıllı kart üzerinde size ulaştırılmaktadır. İmza kartınızı standart bir akıllı kart okuyucusuna takarak sisteme giriş yapılabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet giriş işlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN