Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 bin lira desteği

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, hükümetin 2016 Eylem Planı kapsamında bir haftada hayata geçirmeyi planladığı; yönelik eylemleri içeren kararname taslaklarını imzaladığını belirterek, söz konusu taslakların Başbakanlığa sevk edildiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 14.12.2015 11:30 Güncelleme Tarihi: 14.12.2015 11:31
Esnaf ve sanatkara 30 bin lira faizsiz kredi desteği

Bakanlar Kurulu karar taslaklarını bugün itibarıyla Başbakanlık'a sevk ettiğini ifade eden Şimşek, taslaklardaki düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

ın finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Hazine destekli faiz indirimli kredi kullandırıldığını ifade eden Şimşek, taahhüt edilen 30 bin lira desteğinin ivedilikle uygulamaya konulması amacıyla 2015 yılı kararnamesinde değişiklik yapıldığını ve bu hususun ayrıca 2016 yılı kararnamesine de eklendiğini kaydetti.

GENÇLERE 100 BİN LİRAYA KADAR FAİZSİZ KREDİ İMKANI

Şimşek, "Böylece, esnaf ve sanatkarlarımızın makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla söz konusu krediyi Hazine destekli olarak faizsiz kullanma imkanları oluşacaktır" ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf ve sanatkara 30 bin lira faizsiz kredi desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN