Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin'den "Türk Akımı" açıklaması

Devlet Başkanı Putin, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin eninde sonunda gerçekleşeceğine inandığını söyledi. Enerji Bakanı Aleksandr Novak da, "Türk Akımı" projesinin yol haritası konusunda ekim ayında bir anlaşma olabileceğini bildirdi

Giriş Tarihi: 2.9.2016 14:59 Güncelleme Tarihi: 2.9.2016 15:03
Putin'den Türk Akımı açıklaması

ENİNDE SONUNDA GERÇEKLEŞECEK

Devlet Başkanı Vladimir Putin'den, Türk Akımı açıklaması geldi. Putin, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin eninde sonunda gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

Putin, Türk Akımı sayesinde Avrupa'ya ihracın önünde teknik olarak herhangi bir sorun kalmayacağını vurguladı.

"TÜRK AKIMI" İNŞAATI 2019'DA BAŞLAYABİLİR

"EKİM AYINDA ANLAŞMA OLABİLİR"

Rusya'nın Vladivostok şehrinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Novak, Türk Akımı projesinin yol haritası üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Novak, ekimde düzenlenecek Dünya Enerji Kongresi kapsamında ve Türkiye arasındaki komisyonun da bir araya geleceğini belirterek, "Türk Akımı ile ilgili süreç bu görüşmelerde netleşebilir. Projenin yol haritası konusunda ekim ayında bir anlaşma olabilir." ifadelerini kullandı.

Bu ay içinde Avrupa Komisyonu'nun Enerjiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic ile bir araya geleceklerini anlatan Novak, "Sefcovic ile Kuzey Akım-2 ve Türk Akımı projeleri de dahil olmak üzere birçok konuyu görüşmeyi planlıyoruz." dedi.

TÜRKİYE VE RUSYA ARASINDA KRİTİK GÖRÜŞME! RUSYA İLE İLİŞKİLERİMİZ 24 KASIM ÖNCESİNDEN DAHA İYİ BİR NOKTADA 100 MİLYAR DOLARLIK TARİHİ GÖRÜŞME

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'den "Türk Akımı" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN