Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen’den Latif Erdoğan’a 12 dava

Giriş Tarihi: 12.11.2014 09:58 Güncelleme Tarihi: 12.11.2014 10:35
Gülen’den Latif Erdoğan’a 12 dava

Hüseyin Gülerce’yi sosyal medyada linç kampanyasına maruz bırakan, açılan davalarla yıldırmaya çalışan Paralel yapı Hüseyin Gülerce’nin “artık susuyorum” açıklamasından sonra şimdi Fethullah Gülen’in eski ikinci adamı Latif Erdoğan’ı hedef aldı.

Zaman Gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce'yi sosyal medyada linç kampanyasına maruz bırakan, açılan davalarla yıldırmaya çalışan Paralel yapı Hüseyin Gülerce'nin "artık susuyorum" açıklamasından sonra şimdi Fethullah Gülen'in eski ikinci adamı Latif Erdoğan'ı hedef aldı. Sabah Gazetesi ve AHaber'e yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında 12 ceza ve tazminat davası açılan Latif Erdoğan'a Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak tarafından dün yine suç duyurusunda bulunuldu. Bir sonuç alınmayacağını bildiği halde suç duyurusunda bulunarak Latif Erdoğan'ın gazete ve televizyonlara konuşmasını engellemeye çalışan Gülen, bu kez Latif Erdoğan'ın yargıya yaptığı açıklamalara da müdahale etti. Gazete ve televizyonlara yaptığı açıklamalara dava açmakla yetinmeyen Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Latif Erdoğan'ın savcılara verdiği ifadelere bile müdahale etti. Gizli olması gereken hazırlık soruşturmasının içeriğine ulaşarak Latif Erdoğan'ın savcılık ifadesi hakkında suç duyurusunda bulunan Fethullah Gülen'in avukatı Albayrak, daha önce de binlerce insan hakkında yaptığı suç duyuruları ile adını duyurmuştu.

EMİN PAZARCI: "GÜLEN İFTİRA SUÇU İŞLİYOR

Akşam yazarı Emin Pazarcı 6 Kasım tarihli yazısında kendisini eleştiren herkese akılalmaz ithamlarla suç duyurusunda bulunarak itibarsızlaştırmaya ve yıldırmaya çalışan Fethullah Gülen'in iftira suçundan yargılanması gerektiğini yazmıştı. Fethullah Gülen'in avukatlarını da uyaran Emin Pazarcı "İşin sonunda TCK'nın 267. Maddesi uyarınca "iftira" suçlaması ile mahkeme karşısına çıkmak da var." dedi. Fethullah Gülen son olarak Gülen hareketinden neden ayrıldığını anlatan Hüseyin Gülerce hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve internet sitesi üzerinden hakaret etmişti. Bugüne kadar binlerce kişi hakkında suç duyurusunda bulunan Fethullah Gülen hakkında savcıların harekete geçip geçmeyeceği merakla bekleniyor.

"FETHULLAH GÜLEN İFTİRA SUÇUNDAN YARGILANMALI" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’den Latif Erdoğan’a 12 dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN