Milliyetçiliği savunan ayrımcılık yapamaz

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Milliyetçiliği savunan ayrımcılık yapamaz

"Kuvayı Milliye söz konusu olduğunda, Türk-Kürt kardeştir" diyen Başbakan Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli'yi eleştirdi: Milliyetçiliği savunanlar, milletin fertleri arasında ayrımcılık yapmaz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecine ilişkin mesajlar verirken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Balıkesir'de AK Parti İl Kongresi'ne, ardından 114 tesisin toplu açılış törenine katıldıktan sonra Kırklareli'ne geçen Davutoğlu, konuşmalarında şu mesajları verdi:

HER BİR TUNCELİLİ İLE KUCAKLAŞTIM:
Parti genel başkanları Anadolu'yu dolaşmalı. Bu çağrıya Bahçeli cevap verdi ama eksik cevap verdi. 'Hadi Tunceli'ye gidin, Tuncelililerle kucaklaşın, onların gözünün içine bakarak konuşun' dedim. Tunceli'ye gitti ama Tunceli Valiliği'nin bahçesinde konuştu, gözlerine baktıkları da onunla oraya gelen kendi partilileriydi. Hiçbir Tunceli'nin elini sıkamadan Tunceli'den ayrıldı. Ondan birkaç gün önce ben Tunceli'deydim. Her bir Tuncelili ile kucaklaştım.

AYRIM YAPAN KALLEŞTİR:
(Patnos ziyaretine ilişkin) Orada bu vatanın birliği, beraberliği için ve demokrasimizin geleceği için 6-7 Ekim provokasyonlarına karşı dimdik duran Kürt vatandaşlarımızla omuz omuza konuştum. Orada da gösterdik ki Kuvayı Milliye söz konusu olduğunda, Türk-Kürt kardeştir, ayrımcılık yapan kalleştir. Tunceli'de gümbür gümbür AK Parti merkez ilçe kongresini yaptık. Milliyetçilik ol nesnedir ki onun savunanlar milletin fertleri arasında ayrımcılık yapmazlar. Vatanın her köşesine gitme cesareti onurunu yaşarlar. Ve dünyanın her bir köşesinde o zaman Kuvayı Milliye ruhu ayağa kalkar.

ÇÖZÜM SÜRECİ MİLLETİN TEKRAR BULUŞMASI:
Kuvayı Milliye ruhuyla her yeri, ülkemizin her köşesini birleştirmeye, bütünleştirmeye devam edeceğiz. Bizim için çözüm sürecinin anlamı budur. Milletin tekrar buluşmasıdır.

ŞİMDİ DE CHP-HDP GÖRÜŞMESİ:
Birtakım perde gerisinde koalisyon çabaları var. Ne oldu? MHP ile CHP birlikte tek parti dönemini savundular, bize karşı. Şimdi de CHP ile HDP arasında birtakım görüşmelerden bahsediliyor. Türkiye'de istikrarı, siyasi istikrarı, ekonomik istikrarı tehlikeye sokacak şekilde yeni siyaset dizaynı yapma çabaları var.

7 AYLIK RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I KUCAKLADI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongrenin yapıldığı Kurtdereli Kapalı Spor Salonu'na gelirken Cengiz Topel Caddesi'nde kendisini bekleyen Pamukçu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisini izlemek için makam aracından indi.
Vatandaşları selamlayarak ve çocuklara oyuncak dağıtarak kongrenin yapıldığı salona gelen Davutoğlu, burada da Karesi Mehteran Takımı tarafından karşılandı.
Davutoğlu, sahneye getirilen "Recep Tayyip Erdoğan" adlı 7 aylık bebeği sevdi, alnından öptü.
Salonda, Ahmet Davutoğlu'nun çocukluğu ile babaannesi Hacıkızebe Davutoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu pankart dikkati çekti.

'HİÇ KİMSE EL ÖPTÜRMEYECEK'
"O tek parti döneminde 'Allahu Ekber' denilmiyordu ey Bahçeli, 'Tanrı uludur' deniyordu. Hadi sahip çık ona da. 'Tanrı uludur' diyenlere de sahip çık cesaretin varsa. Devlet insanı yaşattığı zaman devlettir, devlet insanı onurlandırdığı zaman devlettir. Biz devlet el öptürmez dediğimiz için sayın Bahçeli alındı. Devlet millete el öptürmez, milletin elini öper, milletin değerini savunur. Bütün AK Parti kadrolarına sesleniyorum; Hiçbiriniz hiçbir gerekçeyle el öptürmeyeceksiniz ama gerektiğinde milletin önünde diz çökeceksiniz, bağdaş kuracaksınız, gönül gönüle konuşacaksınız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milliyetçiliği savunan ayrımcılık yapamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN