Akdoğan: Özerklik ve genel af konuşulmadı

Başbakan Yardımcısı ne ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı.

Giriş Tarihi: 11.12.2014 10:41 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 15:27
Akdoğan: Özerklik ve genel af konuşulmadı
Başbakan Yardımcısı , HDP ile yapılan görüşmede özerklik ve genel af konusunun gündeme gelmediğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yle ilgili değerlendirmede bulundu.

HDP ile yapılan görüşmeyle ilgili konuşan Yalçın Akdoğan, 'HDP ile yapılan görüşmede özerklik, genel af, İmralı'nın taslağı konuları kesinlikle konuşulmadı. Sadece çözüm süreci genel konuları ile ele alındı' dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'li Sırrı Süreyya Önder'e yanıt verdi.

Çözüm sürecinde "taslak plan" tartışmaları devam ediyor. İmralı'ya giderek, Abdullah Öcalan ile görüşen HDP heyeti, ardından da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile biraraya gelmişti. HDP'nin İmralı'ya giden heyetinde yer alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, genel af konusuna değinmiş, "taslakta özerklik de var" demişti. HDP heyetiyle görüşen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise, bu konuların hiçbirinin görüşmede gündeme gelmediğini açıkladı.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE İKİNCİ PERDE - TIKLAYIN

ÇÖZÜM SÜRECİ, TARAFLAR, POZİSYONLAR... - TIKLAYIN

ÇÖZÜM SÜRECİ BİR BAŞARI HİKAYESİDİR - TIKLAYIN

"HDP HEYETİYLE GENEL DEĞERLENDİRME YAPTIK, TASLAK GÖRÜŞMEDİK"

Akdoğan bu sabah Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "HDP'lilerle görüşmede Sürecin genel değerlendirmesi yapılmış; özerklik, genel af, İmralı'nın Taslağı gibi konular kesinlikle konuşulmamıştır" ifadesini kullandı.

Akdoğan şu mesajları verdi; "Süreçte farklı görüşler, teklifler, düşünceler olsa da önemli olan Sürecin üzerinde yürüyeceği temel zemin ve anlaşılan çerçevedir.Ak Parti iktidarı toplumun kabulünü, rızasını, güvenini ve desteğini rehber edinen anlayışla süreci sonuca ulaştıracaktır."

ÖNDER DE "ÖZERKLİK BAŞLIĞI YOK" DEDİ

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder de, TBMM'de dün gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada "taslakta özerklik de var" sözlerini, akşam saatlerinde düzeltti. Önder bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Taslakta özerklik diye bir başlık yok. Yerel idarelerin demokratikleştirilmesi, kaynakların çoğaltılması gibi bir dizi içerik var" ifadesini kullandı.

ÇÖZÜM SÜRECİNE MUHTAR ETKİSİ - TIKLAYIN

ÇÖZÜM SÜRECİ MEYVESİNİ VERİYOR -TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: Özerklik ve genel af konuşulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN