Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'a: Keşke daha önce tanısaydım

ya yakınlığıyla bilinen eski AK Parti milletvekili , yazdığı kitap yüzünden tutuklanan gazeteci hakkında "Keşke daha önce tanıyabilseydim, bu süreçte bize empati yapma şansını sağladığı için ben de kendisine teşekkür ederim" dedi.

Giriş Tarihi: 16.12.2014 11:57 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 12:14
Hakan Şükür'den Ahmet Şık'a: Keşke daha önce tanısaydım
İstanbul merkezli operasyonu kapsamında gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanl'ya destek vermek için Zaman gazetesi binasına giden günah çıkardı.

Şükür, paralel yapıyı deşifre etmek için yazdığı "İmamın Ordusu" kitabı yüzünden tutuklanan ve 375 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan gazeteci hakkında konuştu.

KEŞKE DAHA ÖNCE TANISAYDIM

"Ben Ahmet Şık'ı hiç tanımıyordum, o kitabı da hiç okumadım" diyen Şükür, "Keşke daha önce tanıyabilseydim, bu süreçte bize empati yapma şansını sağladığı için ben de kendisine teşekkür ederim. Ama bugün demek ki yeni bir başlangıç olması adına böylesine güzel duruşu da tebrik ediyorum. Birçok kişiye de ders vermiş oldu" şeklinde konuştu.

"AHMET ŞIK'A TEŞEKKÜR EDERİM"

Ahmet Şık'ın operasyon tweeti ve Zaman'ın özür dilemesi sorulan Şükür, şunları söyledi;

Ben Ahmet Şık'ın tweetine çok sevindim. Ben yanındaydım Ekrem Bey'in o sırada. Yani şimdi olayları o anda tahayyül etme şansımız yoktu. Hani böyle bir ifadeyle kendisine teşekkür etti ve ziyaret edeceğini açıkladı. Bu çok güzel bir şey. Dindar bir muhafazakar her şeyi bir dindardan öğrenirim dememeli. İnsani değerler üzerinden herkesten, her düşünceden öğrenebileceğimiz bir şey olduğunu belki de bu süreçte bize empati yapma şansını sağladığı için ben şanslı görüyorum kendimi.

"BİRÇOK KİŞİYE DE DERS VERMİŞ OLDU"

Ben Ahmet Şık'ı hiç tanımıyordum, o kitabı (İmamın ordusu) da hiç okumadım. Ama benim şahsi fikrim bu; sanki bu günler için bu gazeteciyi, bu arkadaşımızı, bu kitapla ilgili içeri girdiği söyleniyor. Hukuki sürecin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Sanki bu günler için bilinçli bir projeymiş gibi onun cezaevine girmesi. Çünkü bugün baktığınızda insanlar bunun üzerinde tartışıyor. Keşke tanıyabilseydim, keşke okuyabilseydim. Kendimizi ifade edebilseydik Ahmet Şık'a. Ama bugün demek ki yeni bir başlangıç olması adına böylesine güzel duruşu da tebrik ediyorum. Birçok kişiye de ders vermiş oldu. Zaman gazetesi Washington Temsilcisi Ali H. Aslan, Şık'tan özür diledi. Ancak Ekrem Dumanlı sadece 'çıkarsam içeriden görüşeceğim' dedi. Belki özür meselesi bu buluşmada gerçekleşebilir. Özürü şöyle değerlendirmek lazım; özür de bir erdemdir.

Kaynak: Ensonhaber

TAHŞİYECİLER KİMDİR? NİYE OPERASYON YAPILMIŞTI

MEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİ

Fethullah Gülen'i ilk kez açığa düşüren o vaaz

KUMPASI İLK SABAH DUYURMUŞTU


İKİ DİZİNİN YÖNETMENİ VE YAPIMCISI GÖZALTINDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür'den Ahmet Şık'a: Keşke daha önce tanısaydım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN