Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhbar mektubu kayıp!

14 Aralık 'paralel yapı' soruşturmasının "gerekçesi" olarak gösterilen imzasız ve isimsiz ihbar mektubunun kayıp olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 16.12.2014 14:17 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 14:33
İhbar mektubu kayıp!
14 Aralık soruşturması ve gözaltılarının "gerekçesi" olarak gösterilen 2010 yılındaki operasyonu başlatan imzasız ve isimsiz ihbar mektubunun kayıp olduğu bildirildi.


2010 YILI OPERASYONUYLA İLGİLİ HERŞEY İNCELENİYOR

"14 aralık soruşturması" kapsamında 2010 yılındaki "Tahşiyeciler" operasyonları, soruşturması ve yargılama süreci büyüteç altına alındı. Edinilen bilgiye göre bu incelemede polis şaşırtıcı bir bulguya ulaştı; "Tahşiyeciler soruşturması" nı başlata ihbar mektubunun ortada olmadığını belirledi.

NE EMNİYET NE ADLİYE. MEKTUP ARŞİVDE YOK

2010 yılındaki operasyon ve soruşturma sürecine dair Emniyet ve Adliyede oluşturulan arşiv kayıtlarında yapılan incelemelerde söz konusu mektuba rastlanamadığı, mektubun "yok" olduğu bildirildi.

"O MEKTUP" TAKİ İDDİALAR DOĞAN'A SORULDU

Bugün bulunamayan mektubun varlığının 2010 yılında gözaltına alınan Mehmet Doğan'a yöneltilen sorulardan tespit edildiği öğrenildi. Doğan'a emniyetteki sorgusunda şimdi kayıp olduğunu belirtilen "ihbar mektubu" nda geçen iddialarla ilgili sorular sorulduğu tespit edildi.

GÖZALTINDAKİ EMNİYET MÜDÜRLERİNE SORULACAK

11 Nisan 2009 günü emniyete geldiği belirlenen, ancak bugün hiçbir arşiv dosyasında bulunamadığı belirtilen ihbar mektubuyla ilgili durumun tutanak altına alınarak savcılığa bildirildiği öğrenildi. .

14 aralık soruşturması kapsamında gözaltında bulunan dönemin emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Mutlu Ekizoğlu'na yöneltilen sorular arasında bu mektubun akibetiyle ilgili olanların da olduğu belirtiliyor.

TAHŞİYECİLER KİMDİR? NİYE OPERASYON YAPILMIŞTI

MEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİ

Fethullah Gülen'i ilk kez açığa düşüren o vaaz

KUMPASI İLK SABAH DUYURMUŞTU

İKİ DİZİNİN YÖNETMENİ VE YAPIMCISI GÖZALTINDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhbar mektubu kayıp!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN