Türk askeri sınırda hendek kazıyor

Suriye'nin Kilis'in karşısındaki köylerin etrafına mevzi kazması üzerine, Türk askeri de aynı bölgede sınır hattına kaçak geçiş ve kaçakçılığı önlemek için hendek kazmaya başladı.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 17:28 Güncelleme Tarihi: 18.12.2014 17:52
Türk askeri sınırda hendek kazıyor

Irak Şam İslam Devleti militanları, kontrolü altında tuttukları Suriye'nin Kilis'in karşısındaki köylerin etrafına mevzi kazmaya başladı. Türk askerleri de aynı bölgedeki sınır hattına kaçak geçiş ve kaçakçılığı önlemek için hendek kazmaya başladı.

IŞİD'in 230 cesetli toplu mezarı-Tıklayın

Sınır hattındaki Yavuzlu Köyü'nün karşısında olan kontrolündeki Suriye'nin Haraba Köyü'nün etrafında mevzi kazdığı görüldü. İş makineleri ile köyün çevresine mevziler kazan IŞİD militanlarının hem olası saldırılardan kendilerini korumayı amaçladığı öne sürüldü.


ASKER DE HENDEK KAZDI

Öte yandan IŞİD militanlarının bulunduğu sınır hattında Türk askerlerinin de hendek kazdığı görüldü. IŞİD kontrolündeki bölgelerde bulunan Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan gelen iş makinelerinin hendek kazdığı görüldü. 2 metre genişlik ve 3 metre derinliğindeki hendekler ile amacın bölgeden yapılacak kaçak geçiş ve kaçakçılığın önlenmek olduğu bildirildi.

IŞİD'e 3 günde 67 hava saldırısı-Tıklayın

ÇATIŞMA SESLERİ DUYULUYOR

Bu arada uzun süredir sessizliğin hakim olduğu bölgede son birkaç gündür sık sık çatışma sesleri gelmeye başladı. Zaman zaman şiddetli patlamaların da meydana geldiği bölgedeki çatışmalar güvenlik önlemlerin artırıldığı sınırın Türkiye tarafında tedirginliğe yol açıyor.

IŞİD'e katılan oğuldan babaya şok tehdit-Tıklayın


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk askeri sınırda hendek kazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN