Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"fuatavni" ve "Tuncay Opçin"e suç duyurusu!

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan, Twitter üzerinden kendisiyle ilgili yaptıkları paylaşımlar nedeniyle "fuatavni" ve "Tuncay Opçin" hesaplarını kullananlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 16:02
fuatavni ve Tuncay Opçine suç duyurusu!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, "fuatavni" ve "Tuncay Opçin" hesaplarından yapılan paylaşımların, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın mesleki itibarı ile kamuoyu nezdindeki saygınlığını zedeleyecek mahiyette ve gerçek dışı olduğu savunuldu.

Fuat Avni takma isminin gerçek sahibi…-Tıklayın

Dilekçede, paylaşımlarda, Tarhan'ın toplumsal gerilim üzerine toplumu sağduyuya davet nitelikli medyada yaptığı sosyal, psikolojik ve bilimsel değerlendirmelerinin, siyasete alet edilerek, hakaret içeren ve karalayıcı hale getirildiği kaydedildi.

Hüseyin Gülerce'den Fuat Avni'ye twitter'dan cevap-Tıklayın

Paylaşımlarda, "Tarhan'ın rektörlük görevine kayırma ile getirildiği" şeklinde iddialarda bulunulduğu aktarılan dilekçede, "Nevzat Tarhan'ın hükümet-cemaat çatışması içinde bulunan ve siyasete mesleğini alet eden biri olarak nitelenmesine kayıtsız kalınamazdı" denildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "hakaret" ve "gerçek dışı ithamda bulunmak" suçlarından yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı.

Fuat Avni'nin her paylaşımından Pensilvanya sorumludur-Tıklayın

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"fuatavni" ve "Tuncay Opçin"e suç duyurusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN