Etyen Mahçupyan:"Hanefi Avcı 9 ay yatabilir de hiç yatmayabilir de"

Giriş Tarihi: 25.12.2014 14:40 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 15:03
Etyen Mahçupyan:Hanefi Avcı 9 ay yatabilir de hiç yatmayabilir de

A Haber'de yayınlanan Medya Dünyası programına Akşam Gazetesi yazarı ve Başbakan Başdanışmanı Etyen Mahçupyan gündemi değerlendirdi.Hanefi Avcı hakkında verilen cezayı onaması için Mahçupyan: ""Hanefi Avcı 9 ay yatabilir de hiç yatmayabilir de" şeklinde konuştu.

Medya Dünyası'nda Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya 'devrimci karargah terör örgütü'ne yardım etmek suçundan verilen beş yıl yedi ay on beş günlük hapis cezasını değerlendiren Başbakan Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, "Ortada ifa edilmesi gereken bir infaz var. 9 ay yatması gerekiyor ama alınacak yeni kararlar bunu engelleyebilir. 9 aydan daha az da yatabilir ya da hiç yatmayabilir de" dedi.

Etyen Mahçupyan'ın konuşması - HABERİN VİDEOSU

Pensilvanya'nın Hanefi Avcı kararının sebebi-Tıklayın

Programda paralel yapı operasyonuyla ilgili soruları yanıtlayan Mahçupyan, "Bu bir kavga dönemi ve taraflar için hayati bir mesele. Cemaat operasyondan sonra ayakta kalmaya çalışıyor. Esas olay hükümetin sıkıntılı bir durumda olması ve bunu aşmaya çalışması olarak sunulabilir hale gelecektir. Yapılmak istenen bu." diye konuştu.

Hanefi Avcı'ya 5 yıl 7 ay ceza-Tıklayın

Hanefi Avcı: Susturulmam gerekiyordu-Tıklayın

"KANDİL'İN DEMECİ SİLAHSIZLANMANIN YAKIN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR "


Kandil'den gelen "Çözüm olmazsa süreç biter" şeklindeki açıklamaları yorumlayan Mahçupyan, "Kandil'in demeci silahsızlanmanın yakın olduğunu gösteriyor ama kandil silahsızlanmaya psikolojik olarak hazır değil. Çözüm süreci çıkışlar nedeniyle zora sokulursa bu HDP'ye seçimlerde yansır. Bu da Kürt siyasetine zarar verir" ifadelerini kullandı.

"CHP SEÇİMDE BAŞARISIZ OLURSA KILIÇDAROĞLU'NUN MAZERETİ KALMAZ"


CHP'de yaşanan 'paralel kriz'i de değerlendiren Başbakan Başdanışmanı, "CHP kendi içinde uyumlu olmayan bir yapı ve kritik eşiklere gelince dağılıyor. CHP için önümüzdeki seçimler büyük önem taşıyor. Parti seçimde başarısız olursa Kılıçdaroğlu'nun mazereti kalmayacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etyen Mahçupyan:"Hanefi Avcı 9 ay yatabilir de hiç yatmayabilir de"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN