Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salih Tuna: "Dumanlı ve şürekası farklı çizgide"

Giriş Tarihi: 25.12.2014 12:22 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 12:36
Salih Tuna: Dumanlı ve şürekası farklı çizgide

A Haber'de ‘Birlikte Bakalım’ programında konuşan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Salih Tuna,"Dumanlı ve şürekası daha ifadeleri bile alınmadan "Ey Batı" diye yaygara kopardılar. Milliyetçi, mukaddesatçı çizgi, Batı'ya kendi ülkelerini kan içseler dahi jurnalleyen bir çizgi değildir. Bunlar başka bir çizgi" dedi.

Salih Tuna şöyle konuştu: "Akit Gazetesi'ni polis basmıştı yayınlarından dolayı. Söz konusu yapı da o vakitler "Beceremediniz artık bırakın" modundaydı. Dolayısıyla destek vermek bir yana Akit Gazetesi'ne yapılan bu saldırıyı onaylar pozisyondaydı. Bir de yine o dönemde Selam Gazetesi ve Tevhit Dergisi var. Selam Gazetesi'nin yüzlerce çalışanı ve sahipleri de olduğu gibi derdest edildi, gazete kapatıldı. Bu insanlar bilhassa Yeni Şafak'ın sahipleri yaygara koparmadı. Muhafazakar, mukaddesatçı, milliyetçi gelenekte Batı'ya 'jurnal' yapmamak gibi bir tavır vardır. Necip Fazıl bu geleneğin en çok bilinen üstatlarındandır. Ölmeden önce Kenan Evren kendisi hakkında dava açmıştı, 5 yıl cezası vardı. Eğer ölmeseydi 5 yıl daha içeride yatacaktı. Yurt dışı da dahil çok tanımış bir insan olduğu halde kimse bilmezdi bunu."

HABERİN VİDEOSU


'KAN İÇSELER BATI'YA ŞİKAYET ETMEZLER'

"Aynı şekilde ben Muhsin Yazıcıoğlu'na da sormuştum. Partisini daha yeni kurduğu dönemdeydi. Uluslararası insan hakları dernekleri 'işkence var mı yok mu' diye sorduğu bir dönemde, o da ağır işkenceler çekmiş bir insan olarak "Siz böyle bir şikayette bulundunuz mu?" dediğimde, Yazıcıoğlu "Ben kendi ülkemi asla yabancılara şikayet etmem" demişti. Bu gelenek muhafazakar çizgide vardır. Ama bu Dumanlı ve şürekası daha kendilerinin ifadesi dahi alınmadan "Ey Batı bunlar duyulsun" diye ifade etmeye başladılar. Yani bu çizginin çok dışındadırlar. Bu çok önemli bir şey. Milliyetçi, mukaddesatçı çizgi Batı'ya kendi ülkelerini kan içseler bile jurnalleyen bir çizgi değildir. Bunlar başka bir çizgidir."


Rezalet Zaman'ı

TÜBİTAK içinde ur gibi büyüdüler

TÜBİTAK'ta Paralel sorgu

Türkiye Silivri olurdu

'Siyasi suç' kalkanına sığınamayacak

Hanefi Avcı'dan Yargıtay'ın kararına ilk yorum

Osmanlı arşivleri için üst düzey koruma!

Karaca'dan Gülen'e; Arz ederim efendim

İhanetin 1. yıldönümünde 25 Aralık

Ekrem Dumanlı gazetesinde mahkeme görüntülerini yayınladı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salih Tuna: "Dumanlı ve şürekası farklı çizgide"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN