Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çavuşoğlu: 2 vatandaşımız hayatını kaybetti

, Atlantik ve Adriyatik'teki gemi kazalarındaki Türk vatandaşlarının son durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 11:27 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 12:15
Bakan Çavuşoğlu: 2 vatandaşımız hayatını kaybetti
Yunus Emre Arvas / Sabah.com.tr

, Kazakistan Dışişleri Bakanı Yerlan İdrisov ile ikili görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Adriyatik'teki gemi yangınına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Çavuoğlu,' 2 Vatandaşımız hayatını kaybetmiştir, 5 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılmış, 4 vatandaşımızı arama çalışmaları süratle devam ediyor' dedi. Yunanistan'ın başkenti Atina'da kriz masasının kurulduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Atlantik'teki kazaya ilişkin de 'O gemide de 13 vatandaşımız bulunuyordu ve tamamı kurtarıldı' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Cizre'de yaşananlara ilişkin gelen soruya da 'Kamu düzenini sağlamak birinci görevimizdir. Orada yaşananlar provoke eylemdir. Ne zaman iyi güzel gelişme olsa hemen bunu provoke etmeye çalışan gruplar var. Zaten çatışan gruplara bakıldığında da bu net bir şekilde ortadadır' dedi.

İşte Çavuşoğlu'nun açıklamaları;

ADRİYATİK'TEKİ KAZADA 2 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK, ATLANTİK'TEKİ VATANDAŞLARIMIZ KURTARILDI

Gemi hızla battı, iki vatandaşımız vefat etti, 5 vatandaşımız kurtarıldı 4 vatandaşımız kayıp. İtalyan yetkililerin araştırmaları sürüyor. 5 Vatandaşımızdan 1'nin durumu kritik diğerleri bugün taburcu olabilir. Taburcu olunca THY ile ülkemize intikalini sağlayacağız ve yakından takip ediyoruz. Dün Atlantik isimli bir feribotta yangın meydana geldi. Çok şükür yangın kontrol altına alındı geminin de İtalya'ya doğru çekilmesine başlanmıştı. Belli sayıda insan gemiden kurtarıldı. Bunlar içinde 13 tane de vatandışımız var. Burada da 1 Yunan vatandaş gemiden atladığı için hayatını kaybetti. Orada çok şükür hayatını kaybeden vatandaşımız yok. Atina'da bir kriz merkezimiz oluşturuldu.

Adriyetik'te feribotta yangın çıktı TIKLAYIN...


KAMU DÜZENİNİ SAĞLAMAK GÖREVİMİZDİR

Cizre'deki olayla ilgili çok klasik olacak ama ne zaman pozitif gelişme olsa, bazı konularda ilerleme olsa hemen bakıyorsunuz bir provokasyon ve Cizre'deki olaylara bakıldığında nasıl başladığı ve kimler arasında olduğuna baktığımızda karşılıklı provokasyon olduğunu görüyoruz. Bu tür şeylere izin verilmeyeceğini de ilgili arkadaşlar, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız açıklamıştır. Kamu düzenini sağlamak bizim görevimiz. Gerekli tedbirler alınmaktadır. Umarız tekrarı olmaz.

HERKESİN DESTEĞİ OLMALI

Suriye içindeki hristiyanlar da şiiler, sünniler, arablar, kürtler, türkmenler herkes işin içinde olmalıdır. Esad rejiminin meşruiyeitini yitirdiğini daha önce defalarca söyledik. Bugün Suriye konusunda farklı düşündüğümüz bu ülkenin ismini özellikle verdim. Herkesin siyasi dönüşümde desteği olmalı, kimsenin endişesi olmamalıdır. Rusya'nın da görüşmesi gayet doğaldır. İletişimimiz de şeffaf bir şekilde devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çavuşoğlu: 2 vatandaşımız hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN