"Paralel'le mücadele kararlılıkla sürecek"

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Paralel'le mücadele kararlılıkla sürecek
(MGK) toplantısından, devlete sızan ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği mesajı çıktı. Yılın son toplantısında, Çözüm Süreci'nde gelinen son aşama da masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı başkanlığında, ilk kez Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen MGK toplantısı yaklaşık 6.5 saat sürdü. Toplantının ardından yapılan 5 maddelik açıklamada şunlar kaydedildi:

ÖNLEYİCİ FAALİYETLER:
Gerek 30 Ekim 2014 tarihinde yapılan toplantıdan bu yana geçen iki aylık dönemde, gerekse sona ermek üzere olan 2014 yılı içerisinde halkımızın huzur ve güvenliğini ilgilendiren olaylar ile bunların önlenmesine yönelik faaliyetler ayrıntılı olarak görüşüldü. Bu kapsamda, denizden güvenlik ve düzensiz göç, uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri ve alınacak ilave tedbirler değerlendirildi.

PARALEL YAPI VURGUSU:
Terörün sona erdirilmesi ve çözüm sürecinde gelinen aşama ele alındı. Paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlarla yürütülen mücadele hakkında kurula bilgi arz edilirken, mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.


Yargıdaki Paralel 'kare as'a uzaklaştırma - TIKLAYIN


'LA MÜCADELE:
Suriye'de devam eden ihtilaf ve çatışma ortamının, ülkemiz ve bölgemizin güvenlik ve istikrarına yönelik oluşturduğu risk ve tehditler, ılımlı muhaliflerin durumu, yerinden edilen kişilere yönelik insani yardımlarımız, uluslararası gelişmelerle birlikte kapsamlı olarak ele alındı. Suriye ve Irak'ta DEAŞ terör örgütüyle mücadele, ülkemizin bu mücadeledeki yeri ve katkısı, Irak'taki siyasi süreç ve ikili ilişkilerde yaşanan gelişmeler değerlendirildi. Bu çerçevede Irak ile gerçekleştirilen karşılıklı ziyaretlerden, 25 Aralık 2014 tarihinde Ankara'da iki ülke başbakanlarının başkanlığında yapılan yüksek düzeyli stratejik işbirliği ikinci toplantısının düzenlenmesinden ve ilişkilerin güçlendirilmesinden duyulan memnuniyet ifade edildi.


İşte Zekeriya Öz'ü görevden uzaklaştıran manşetler - TIKLAYIN


YÜKSELEN İSLAM KARŞITLIĞI:
Özellikle Avrupa'da, göçmenlere ve Müslümanlara karşı ırkçı ve İslam düşmanı hareketler; cami kundaklama, saldırı, taciz gibi eylemler ve nefret suçlarındaki artış, kaygı verici bir gelişme olarak ele alındı.

İSRAİL'İN SALDIRILARI:
İsrail'in İslam dininin kutsal mekânlarına yönelik menfur saldırıları ve insan hakları ihlalleri şiddetle kınanırken, Filistin devletinin tanınması yolunda uluslararası alanda kaydedilen gelişmeler memnuniyetle karşılandı.

Öz gazetecilere böyle saldırmıştı - TIKLAYIN

Twitter'da Zekeriya Öz bombaları - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Paralel'le mücadele kararlılıkla sürecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN