Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katliamların arkasında Fransız İstihbaratı da var!

A Haber’de Orhan Sali moderatörlüğünde yayınlanan ‘Diplomasi’ yine çok konuşulacak bir programa imza attı.

Giriş Tarihi: 11.1.2015 20:31 Güncelleme Tarihi: 11.1.2015 21:11
Katliamların arkasında Fransız İstihbaratı da var!
Prof. Dr. Mehmet Çelik, Gazeteciler Cem Küçük ve Murat Gener'in katıldığı programda Fransa'da terörizme tepki yürüyüşüyle ilgili sıcağı sıcağına özel görüntüler ekrana geldi, canlı bağlantılar yapıldı. Avrupa'nın göbeğindeki katliamlar ve İslamofobi konusunun işlendiği programda Medya Patronu Rubert Murdoch'un twitter'dan paylaştığı tepki gören "Saldırılardan Müslümanlar da sorumludur" mesajı da tartışıldı.


MEHMET ÇELİK: BATI'NIN NİYETİ ALGI YÖNETİMİ

Prof. Dr. Çelik, şu açıklamaları yaptı: Hadise burada şu: Adamın biri kendini darı zannediyormuş. Tedavi görmüş. Darı olmadığına kanaat getirmiş. Çıkmış dışarı tekrar içeri girmiş "Doktor ben darı olmadığımı biliyorum. Ama tavuklar bunu biliyor mu?" Batı'nın niyeti algı oluşturmaktır. Önüne savunma cümlesi koymuş: Müslümanların çoğu barışçıldırlar diye. Batı'daki sokakta şu var: Işid, Taliban, El Kaide, Nusra kim? Başka coğrafyalardan ithal edilmedi bunlar. Bizim bahçemizin çocukları.

FRANSIZ KOMANDOLAR PARİS'E İNDİ!- TIKLAYIN

PARİS SALDIRGANLARININ ARACI TEDİRGİN ETTİ- TIKLAYIN

SALDIRIDA İSRAİL ŞÜPHESİ!- TIKLAYIN

Algının yaratılması önemli. Neticeye gidiliyor. Tarih boyunca da çeşitli araçlarla bu kullanılır. Siyasetin önemli parçalardan birisidir. Yavuz Sultan Selim, Şeyhülislam'dan o fetvayı almasaydı 100 bin kişilik Osmanlı ordusunu Memlük'ün üzerine yürütemezdiniz. O fetva bir algı oluşturuyor. Bütün terör örgütleri istihbarat örgütlerinin içinde olmadığı dünyada terör örgütü olmamıştır. Fransız hükümeti ne söylerse söylesin bu hareketlerin içinde Fransız istihbaratının mutlaka bir kolu vardır.

CEM KÜÇÜK: MADIMAK KATLİAMI'NA BENZETEMEZSİNİZ

Cem Küçük de Baskını'nı Sivas Madımak Katliamı'na benzetenlere tepki gösterdi. Küçük şunları söyledi: "Birileri Charlie Hebdo Fransa'nın Madımak'ıdır diyorlar. Akıllarını peynir ekmekle yediler herhalde. TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu ve başında bulunan Sayın Nimet Baş'ın çalışmaları sonucu Madımak Katliamı'nın Özel Harp Dairesi işi olduğu, bidonlarla benzin taşındığı, insanların bile bile yakıldığı ispatlandı. Alevi-Sünni çatışması çıkarılması devlet içindeki bir yapının işiydi. "Charlie Hebdo Madımak'tır" diyenlerin İslam alerjisi var. Akıl karı değil.


FRANSIZ IRKÇI PARTİ BAKIN NE İSTEDİ-TIKLAYIN

DERGİDEN KEHANET GİBİ KARİKATÜR- TIKLAYIN

SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN POLİS MÜSLÜMAN ÇIKTI!- TIKLAYIN

SALDIRIDA DİKKAT ÇEKEN İDDİA!- TIKLAYIN

KARİKATÜRİSTLER BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ-TIKLAYIN

FRANSA BAŞBAKANI'NDAN ŞOK UYARI!- TIKLAYIN

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR - TIKLAYIN

PEYGAMBERE HAKARET ETMİŞTİ- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliamların arkasında Fransız İstihbaratı da var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN