Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'na Süfyan diye kodlamışlar

Giriş Tarihi: 3.2.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 13:57
Cumhurbaşkanı'na Süfyan diye kodlamışlar

Paralel Yapı’nın, 17-25 Aralık darbesi öncesinde toplanarak ‘Süfyan’ diye kodladıkları dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını Sincan T Tipi Cezaevi’ne koymayı planladıkları ortaya çıktı.

Emniyet ve yargıya sızdırdığı militanları vasıtasıyla AK Parti Hükümetini devirmek isteyen paralel örgütün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar için özel cezaevi dahi hazırladığını ortaya koyan belgeleri ele geçirdik. TİB'den silinen ancak özel yöntemlerle geri getirilen teknik takip kayıtlarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan ve AK Parti Hükümeti mensuplarından "Süfyan ve arkadaşları" şeklinde bahsediliyor. Paralelin "Süfyan" şeklinde kodladığı Erdoğan ve ekibinin Sincan T Tipi Cezaevine konulacağı belirtiliyor.

Kanserli hücrelerden toplum temizlenmeli

SİNCAN T TİPİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN İNŞA EDİLMİŞ

Gazetemiz, gerçekleri görüp paralel çeteden uzaklaşması üzerine yapılanma tarafından takibe alınıp tutuklanan Tamer Barış Terkeşli'nin emniyet arşivinden silinen şok teknik takip kayıtlarını ele geçirdi. TİB üzerinden yapılan teknik takibe ilişkin tutanakta, Tamer Barış Terkeşli'yle konuşan M.A. isimli şahıs, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yol arkadaşlarının Sincan T Tipi Cezaevine konulacağını, bu cezaevi için Adana'dan özel olarak infaz memurları seçileceğini ifade ediyor. Terkeşli'nin bu duruma tepki göstermesi üzerine, Erdoğan'la ilgili "Süfyan ve arkadaşları" ifadesini kullanan M.A, "Abi yukarı istiyorsa bunda bir hikmet vardır sorgulamayı bırak teslimiyet çizgisini aşma Seni yanlış anlayacaklar diye korkuyorum" ikazında bulunuyor. Yapılanmanın firari MİT İmamı Murat Karabulut'un da isminin geçtiği konuşmada, Terkeşli alınacak personel listesini Süleyman isimli bir şahsa verdiğini söylüyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'na Süfyan diye kodlamışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN