Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Kocaeli Halkalı'ya bağlanıyor

AK Parti Kocaeli il kongresinde konuşan Başbakan , Kocaeli'nde yapılan yeni ulaşım koridorları ile Kocaeli ve Halkalı'nın Marmaray ile birbirine bağlanacağını açıkladı. İşte Davutoğlu'nun Kocaeli konuşması;

Giriş Tarihi: 7.2.2015 16:10 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 16:39
Davutoğlu: Kocaeli Halkalı'ya bağlanıyor
Yerel seçimlerde ve cumhurbaşkanlğı seçimlerinde gösterdikleri başarıdan dolayı Kocaelililere teşekkür eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getiren Başbakan 'nun bu sözlerinden sonra salonu dolduranlar hep bir ağızdan 'Recep Tayyip Erdoğan' lehine tezahürat yaptı.

GEBZE İSTANBUL HALKALI'YA BAĞLANACAK

Kocaeli'nde İl Kongresi'nde konuşan Davutoğlu 'Kocaeli gerçek anlamda büyük bir faaliyet gördü. Kocaelimiz yeni ulaşım koridorları ile İstanbul ile eklemlendi. Bu proje bittiğinde inşallah Gebze, Marmaray üzerinden Halkalı'ya İstanbul'a bağlanacak. Hızlı Tren ile Kocaeli üzerinden aynen İstiklal Harbi'ne giden lojistik merkezi Kocaeli şimdi de ekonominin ulaştırmanın tarımın sanayinin lojistik merkezi olacak. Kuzey Marmara Otoyolu ile 3 Havalimanı ile 3. köprünün yolu Kocaeli ile buluşacak. Kocaeli'den körfez geçişi ile İstanbul Kocaeli ile bütünleşerek Bursa'ya İzmir'e ulaşacak. İstanbul Bursa arası 3 saatten 1 saate inecek. Marmara bölgesinde öyle bir havza oluşacak ki bu diyarlar gerçek anlamda kalkınmanın lokomotif gücü olacak. Bilişim vadisini Gebze'de kurarak Kocaeli'yi uygulama merkezi haline getireceğiz' dedi.

Davutoğlu'ndan 'Hakan Fidan' açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, barış içerisinde memleketi ileriye taşımaya çalışırlarken, muhalefetin ise memleketi karıştırmanın hesabını yaptığını söyledi.

Partisinin Kocaeli İl Kongresi'nde konuşan Davutoğlu, "Siyasetin enerjisi halkla birlikte olmaktan gelir. Bakın Milliyetçi Hareket Partisi de kongre yapıyor ama hiç onların coşkusunu duyuyor musunuz bu şekilde. Duyamazsınız çünkü onlar bizim gibi milletin tümüne değil, Türkiye'nin sadece bir kısmına hitap ediyorlar. Bakınız Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun salı günü parti grup meclisinde yaptığı konuşma bir ibret meselesidir. İç güvenlik paketine karşı milleti direnmeye çağırıyor. Milleti sokağa dökerek en önde ben yürürüm diyor. Bu aynı HDP'nin, Demirtaş'ın 6-7 Ekim olayları öncesi yaptığı şeydir. Biz barış içerisinde memleketi ileriye taşımaya çalışırken, bunlar memleketi karıştırmanın hesabını yapıyor. İç güvenlik paketi memleketteki herkesin özgürlüklerini güvence altına alıyor. Gösteri yapmak herkesin hakkıdır. Kılıçdaroğlu'nun da hakkıdır. Kılıçdaroğlu şimdi halkla birlikte olamamanın acısını sokakta çıkarmaya çalışıyor. Ama kendisi de biliyor ki bu millet 7 Haziran'da onlara oy falan vermeyecek. Çıkıp bana 4 yıl verin diyor ama bu millet onlara 4 yıl değil, 4 ay değil, 4 gün değil, 4 saat değil, 4 dakika bile vermeyecek. Çünkü o 4 dakikada Türkiye'yi Şişli'nin durumuna düşürürsünüz dedi.

Kongreleri coşkuyla yaptıklarını ifade eden Başbakan Davutoğlu, "Şimdi bir taraftan kongrelerimizi coşkuyla yaparken, bir taraftan iş güvenliği reform paketi, yeni madencilik yasası, iç güvenlik paketi gibi reformlarımızı yaparken, çalışan kadınlarımızın, esnafımızın, çiftçimizin hayatını kolaylaştırmaya çalışırken onlar bu provokasyonlarla halkımızın huzurunu bozmaya çalışıyorlar. Biz bunlara karşı her türlü önlemi alacağız. Aynı 60 darbesi öncesi İnönü'nün şehit başbakanımıza yaptığı gibi Kılıçdaroğlu da halkı galeyana getiriyor. Bunu da Pensilvanya'daki zatın yazısının yayınlandığı gün yapıyor. CHP halkı galeyana getiriyor, MHP bunlara destek veriyor, HDP aynı şekilde güneydoğuyu karıştırmaya çalışıyor, aynı anda Pensilvanya'dan da bunlara destek geliyor. Ama biz bu dördünün tuzağına düşmeyeceğiz ve 7 Haziran'da bunlara cevabı bizim yerimize milletimiz verecek diye konuştu.

Hedeflerinin 2023 yılında Türkiye'yi küresel bir güç haline getirmek olduğunu belirten Davutoğlu, "2001 yılında devraldığımız Türkiye'yi 2023 yılında kendi tankını, kendi savaş gemisini yapan, kendi füze sistemini yapan bir ülke yapma konusunda kararlıyız. Geçtiğimiz dönemde Kocaeli'de ihracat 1.27 milyardan 9 milyar dolara çıktı. Kocaeli aynen istiklal harbine giden o lojistik merkez konumundaki Kocaeli, şimdi de ticaretin kalbi olacak. Marmara'yla, Yüksek Hızlı Tren ile Kuzey Marmara Otoyolu ile Kocaeli İstanbul'a bağlanacak. Körfez geçiş köprüsü ile İstanbul Bursa'ya bağlanacak. Bilişim vadisini Kocaeli'de kurduğumuzda Kocaeli Türkiye'nin yüksek teknolojisinin uygulandığı yer olacak. Bilişim vadisinin altyapısı bitti üstyapısını da tamamladığımızda Kocaeli sadece ülkenin değil bölgenin en önemli şehirlerinden biri olacak. İşte biz bu büyük ideallerle yola çıktık. Kocaeli'de sizlerle birlikte 7 Haziran'da 7 olan milletvekili sayımızı 10'a çıkaracağız. Yüzde 58 olan oy oranımızı yüzde 65'e yükselteceğiz. Biz Kocaeli'ne güveniyoruz ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Kocaeli Halkalı'ya bağlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN