Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ye 'darbe' sorusu

Paralel çeteye 'darbe' sorusu
Sözde Selam-Tevhid terör örgütü soruşturmasını bahanesiyle devletin zirvesini dinleyen ye yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 21 kişinin sorgusu devam ediyor. "Yasa dışı dinleme, casusluk, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi, resmi belgede sahtecilik, terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak" ile suçlanan şüphelilere 3 savcı tarafından kritik sorular yöneltildi:

YARGIDA ÇEKİRDEK KADROYA BÜYÜK TEMİZLİK - TIKLAYIN

PARALEL İMAM VE ABD SENATÖRÜ AYNI KAREDE - TIKLAYIN


DERSHANE BAHANE U DÖNÜŞÜ ŞAHANE - TIKLAYIN

Şüpheli 'i tanır mısın? Gülen'in liderliğini yaptığı örgütte yer aldınız mı? Direkt veya dolaylı yoldan talimat aldınız mı?
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevliyken devlet görevlilerinin, devletin güvenliği veya iç veya siyasal yararları bakımından niteliği itibarı ile gizli kalması gereken içeriğe sahip olan görüşmelerini, herhangi bir suç unsuru bulunmamasına rağmen, iletişim tespiti ve iletişim tespitinin uzatılması yönünde neden rapor tanzim ettiniz? Herhangi bir amir veya başkalarından talimat aldınız mı?
10-15 Aralık 2013 arasında hazırlanan iletişim tespit tutanaklarının kasım ve aralık ayları içinde yoğunlaşarak (17-25 Aralık sürecine yakın tarihlerde) tanzim edildiği tespit edilmiştir. Sözde Kudüs ordusu terör örgütü olarak adlandırılan dosya kapsamında devlet yetkililerini dinlemenizdeki ve bir kısmını hiçbir suç unsuru taşımamasına rağmen sözde terör örgütü faaliyetleri kapsamında iletişim tespit tutanağı getirmenizdeki nihai amaç Türkiye Cumhuriyeti hükümetini terörle ilişkilendirerek yıkma girişimi midir? Belirtilen tarihlerde söz konusu yoğunlaşma konusunda herhangi birinden talimat aldınız mı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel çeteye 'darbe' sorusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN