Türkiye'nin gücü

Giriş Tarihi: 13.2.2015
Türkiye'nin gücü

Davutoğlu, projeyi yerinde inceledi. 32 milyar euroyu bulan 3'üncü havaalanı projesi için, "Dünyanın mega projelerinden biri. Türkiye'nin yükselen ekonomik gücünü yansıtıyor" dedi

İnşaatı tüm hızıyla süren yeni havalimanı çalışmalarını yerinde inceleyen Başbakan , dev projenin 29 Ekim 2017'de tamamlanacağını söyledi. 'na işaret eden Davutoğlu, "Dünyanın en büyük havalimanının ilk fazı tamamlandığında şölen havasıyla hizmete açacağız" dedi. Davutoğlu, düzenlenen basın toplantısında özetle şunları söyledi.

THY'DEN YENİ HATLAR - TIKLAYIN

ANZAKLARDAN THY'YE 'DİREKT UÇUN' TALEBİ - TIKLAYIN


'MEGA PROJE'
"Proje, Türkiye'nin yükselen ekonomik gücünü yansıtıyor. Gerek iş hacmi, gerek projenin mahiyeti itibariyle dünyanın mega projelerinden birisi. İstanbul'un merkezi konumu uluslararası havacılık anlamında en önemli hat haline dönüştü. Bu işin Türk firmaları açısından üstlenilmiş olması inşaat sektörümüzün de seviyesini gösterir. 10 milyar 247 milyon euro yatırım, 22 milyar euro kira bedeli, 32 milyar euroluk bir projeden bahsetmek mümkün. 150'den fazla havayolu şirketinin bu alanı kullanacağını planlıyoruz. Yılda 90 milyon yolcuyu ağırlayabilecek. 3. fazda 120 milyona, 4. faz tamamlandığında 150 milyona çıkarak dünyanın en büyük projesi olacak. Bütün bu fazların baştan iyi planlanması gerekiyor."
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin gücü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN