ittifakı

Muhalefetin görüşmelerindeki tutumunu eleştiren Davutoğlu: Halka hesabını veremezler. Hepsi birden kokteylini savunuyor. Bunlar molotofçu koalisyon

Molotof ittifakı
Başbakan , 'nun annesinin cenazesi için gittiği 'ta gazetecilerin, 'nin Meclis'teki görüşmeleri sırasında çıkan tartışmalara ilişkin sorularını yanıtladı. Davutoğlu şunları söyledi:
HİÇ UMMADIĞIMIZ MANZARALAR: Meclis'te hiç ummadığımız manzaralarla karşı karşıya kaldık. Yasaya hiçbir katkıda bulunmayan, eleştirilerini hiçbir objektif temele dayandırmayan, defaatlerce çağrı yapmış olmamıza rağmen alternatif hiçbir görüş getirmeyen muhalefet partileri, bir anda ortak bir çabayla şiddet ve gerçekten meclisimizin vakarına yakışmayan bir davranışı Meclis'imize taşıyorlar.
PERDE ARKASINDA GÖRÜŞTÜLER: İki hafta önce bu yasa tasarısının tekrar gündeme gelmesini geçen hafta uzattık. Kanaat beyan etmek yerine demek ki bu arada perde arkasında bazı görüşmeler yaptılar bazı konularda mutabık kaldılar ki bir anda birbirleriyle anlaşması mümkün olmayan partiler bir çizgide buluştular. HDP bunun öncülüğünü yapıyor, CHP fiilen kürsü işgallerine yöneliyor, MHP de bunlara destek veriyor. Bu tablo ibret verici bir tablodur.ŞİDDETTEN SORUMLUDURLAR: Bu yasayı engellemek isteyenler bu şiddet ortamından sorumludurlar. Bu yasayı engellemek için Meclis'i dahi şiddet ortamına dönüştürenler halka hesabını veremezler. Onlara destek veren MHP de veremez. Hepsi birden kokteylini savunuyorlar. Bunlar molotofçu koalisyon. Molotof koalisyonu.
ÖYLE VEYA BÖYLE GEÇECEK: Ülkenin huzuru, özgürlüklerin korunması ve uyuşturucuyla mücadele konusunda adım atılmasını öngören bu yasa, öyle veya böyle bu Meclis'ten inşallah geçecek.
CHP'Lİ ARKADAŞINI TUTUYORDU: Dünkü olayda merdivenden düşerek yaralanan CHP'li bir başka CHP'liyi tutmak isterken merdivenden düştü. Ortada hiçbir AK Partili yok.

BAŞBAKANLIK: TARAF GAZETESİ ÇARPITTI
, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İç Güvenlik Yasasına karşı çıkan muhalefetle ilgili, "... bütün bir millet ayağa kalkar, molotofkokteylini savunanlara karşı kendi sokağını, şehrini savunur" sözlerini çarpıtarak okuyucularına duyurdu. Taraf, Başbakan Davutoğlu, "Halk kendi şehrini molotofla savunur" demiş gibi "haber" yaptı. Başbakanlık'tan dün yapılan yazılı açıklamada, 20 Şubat 2015 tarihli Taraf gazetesinin 1. sayfasında yer alan 'İç Savaş Çağrısı Gibi' başlıklı haberde kullanılan ifadelerin "yalan" olduğunun altı çizildi. Açıklamada şöyle denildi: "Sayın Başbakanımıza atfen haberde yer alan 'Halk kendi şehrini molotofla savunur' ifadesi kesinlikle söz konusu değildir. Sayın Başbakanımız "... Türkiye'deki insanları direnişe çağırmaya kalkmasın, o direnişin altında kalır. O zaman bütün bir millet ayağa kalkar, molotof kokteylini savunanlara karşı kendi sokağını, şehrini savunur' ifadesini kullanmıştır. Görsel basında canlı yayınlanan, haber ajanslarının geçtiği bir ifadeyi kasıtlı olarak çarpıtmak hiçbir şekilde gazetecilik ilkeleri ile de en temel insani sıfatlarla da bağdaşmamaktadır. Gerekli hukuki süreç başlatılmış olup kamuoyumuza saygı ile duyurulur."

BAHÇEKAPILI: ŞİDDET UYGULADILAR
İç Güvenlik Paketi'nin çalışma takviminin belirlendiği, tokmak ve kürelerin havada uçuştuğu, 5 milletvekilinin yaralandığı oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı bir kadın olarak esas şiddetin kendisine uygulandığını söyledi. Bahçekapılı, "Kürsü dokunulmazlığına darbe yapılmıştır. Başkanlık Divanı'ndaki evrakları yırttılar, kalemleri fırlattılar. Gazi Meclis diye diye Meclis'i gazi hale getirdiler. Asıl şiddeti bana uyguladılar. Hakaret ve tehdit ettiler. Bunlar şiddet değil mi? Tüm hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla milletvekillerini aklı selime davet ediyorum. Normal zamanlarda dostane sohbetler yapan kişilerin kürsüye saldırdıkları andaki yüzlerini asla unutmayacağım" diye konuştu.

AK PARTİLİ KADIN VEKİLLERDEN KORUMA ZİNCİRİ
TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik Paketi görüşmelerine muhalefetin sataşmaları yüzünden 4 gündür geçilemedi. Dün de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı arasında sözlü tartışma yaşandı. Başkanlık Divanı önüne gelen Vural, eliyle MHP'li diğer vekilleri de çağırdı. Bu arada başkanlık divanı önüne gelen AK Partili kadın milletvekilleri zincir oluşturarak Bahçekapılı'yı koruma altına alırken, MHP'li milletvekilleri başkanlık divanı önünü boşaltmak zorunda kaldı.

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ANNESİ TOPRAĞA VERİLDİ

BBP kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir süre önce kalp krizi geçiren annesi Fidan Yazıcıoğlu dün, programlarını iptal ederek Sivas'a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı törenle toprağa verildi. Sivas'taki evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle 26 gündür Numune Hastanesi'nde tedavi gören 92 yaşındaki Yazıcıoğlu dün sabaha karşı hayatını kaybetti. Fidan Yazıcıoğlu'nun cenazesi, Ulu Cami'deki törenin ardından Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile hayatını kaybeden 5 kişiden İsmail Güneş, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı ve Murat Çetinkaya'nın kabrinin bulunduğu yerin yanındaki aile kabristanına defnedildi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, cenazenin defnedilmesinin ardından dua okudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Yazıcıoğlu ailesini ayrı ayrı arayarak taziyelerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Molotof ittifakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN