Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara sert yanıt

Giriş Tarihi: 23.2.2015 15:16 Güncelleme Tarihi: 23.2.2015 16:22
Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara sert yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, operasyonuna ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, operasyonuna dair açıklamalarda bulundu. rejiminin "Şah Fırat savaş sebebidir" tehdidine karşı Kalın, "Suriye rejiminin yaptığı açıklamanın bizim nezdimizde bir karşılığı yoktur. Rejimin meşruiyeti kalmamıştır" dedi.

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satır başları:

Son derece başarılı bir operasyon gerçekleşti. Sembolik olarak önemi büyük olan si Saygı Karakolu'ndaki askerlerimiz ve emanetler sağlık bir şekilde nakledildi. Türbenin yeri daha önce de iki kez değiştirilmişti. Sadece 1 askerimiz üzücü bir şekilde şehit edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ailesini bizzat arayıp başsağlığı mesajını iletti. Ulaştığı makam anlamında şehit edildi diyorum ama biliyorsunuz ki kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Allah'tan rahmet diliyoruz.


"HİÇBİR ÖRGÜTLE İŞBİRLİĞİ YAPILMADI"

Operasyonun açısından koalisyon güçlerine haber verilmiştir ama karar konusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği bir karardır. Sahada Türkiye'nin kendi inisiyatifiyle gerçekleşmiş bir operasyon söz konusu. Bahsedilen örgütlerle işbirliği söz konusu değildi. Suriye halkının hak ettiği adalete bir an önce kavuşmasını dileriz. Biz kendimize ait türbe için harekete geçtik. Suriye'deki durumun her geçen gün kötüye gittiği aşikar. BM'nin de açıkladığı gibi 2. Dünya Savaşı'ndan beri yaşanan en büyük krizdir. Müdahale yapılma zamanı gelmiştir.

Bu tahliye yapılmasaydı, türbeye bir saldırı yapılsaydı, çok daha kötü bir tablo ile karşılaşırdık. Bu operasyonla o tabloyu kaldırmış olduk.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN