Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: 24 Nisan'da 30 ülke ile birlikte...

MEMUR-SEN tarafından düzenlenen "100. Yılında Ruhu ve Gençlik" adlı programında Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında 30 aşkın devlet başkanı ile 24 Nisan'da anmaya katılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 15:15 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 19:22
Erdoğan: 24 Nisan'da 30 ülke ile birlikte...

, MEMUR-SEN tarafından düzenlenen "100. Yılında Ruhu ve Gençlik" adlı programında konuştu

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

- Sizlerin bir farklılığı var. Sizleri bu ülkede molotofla, demir bilyelerle yakmakla yıkmakla değil, bilgiyle kültürle sevgiyle mücadele eden bir gençlik olarak görüyorum.

BU ÜLKENİN GENÇLİĞİ BURADADIR

- Buradaki her bir genç kardeşimin kim var diye seslenildiğinde sağına soluna bakmadan ben varım diyeceğine dava taşını gediğine koyacağına yürekten inanıyorum. Buradan milletime sesleniyorum burada gördüğünüz gençler gezide gördüğünüz vandallar değildir. Bu ülkenin gençliği etek giyerek sokakları ateşe veren provokatörler değildir. Bu ülkenin gençliği masum kızlarımızı katleden o ırz düşmanları hiç değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır.

Çanakkale Savaşı aynı zamanda bir genç savaşıdır o dönemde üniversiteler liseler mezun veremediler. Çanakkale'de bu milletin makus talihini tersine çevirdik. Çanakkale'ye bakılıp ders çıkarılmalı.

DEVLET BAŞKANLARI VE CUMHURBAŞKANLARI İLE ORADA OLACAĞIM

- Lise öğrencileri Tıp öğrencileri Çanakkale savaşındaydı. Bizler oradan alıyoruz asıl gücümüzü. Çanakkale'de ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle bu 100. yılı daha güçlü anıyoruz. Çanakkale Savaşı'nın her yıl dönümüne katıldım. 100. yıl kutlamalarına Cumhurbaşkanı olarak katılacağım. 30'a yakın devlet başkanı bizlerle beraber Çanakkale'de olacak. Bakanlarla ve diğer temsilcilerle bu rakam daha yüksek olacak. Çanakkale'de şehitlerimiz anmak için Memur-Sen'in bu yaptığınız kadirşinaslık olarak görüyorum. Ben gençlerimizi tebrik ediyorum.

''ARTIK BM'YE BİR GÜNCELLEME GEREKİYOR''

Şu anda dünyanın kaderi 5 ülkenin elinde, bir ülkenin iki dudağının arasında. Böyle bir adalet olabilir mi? Artık BM'ye bir güncelleme gerekiyor. Dünya 5'ten büyüktür. Samimi iseler tüm dünyanın her dinin temsil edildiği bir BM Güvenlik Konseyi olmalı.

''SAFAHAT, YASTIK ALTI ESERİNİZ OLSUN''

Gençler; Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'i sizin yastık altı eseriniz olsun. Onu okurken istirahate çekilin. Sözlerimi Akif'in tüm şehitlerimiz için duanın son ifadesiyle bitirmek istiyorum: Amin desin hep birden yiğitler. Allahu ekber gökten şehitler. Amin! Amin! Allahu ekber.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: 24 Nisan'da 30 ülke ile birlikte...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN