Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kapılarımız Gül'e ne zaman isterse açıktır"

Başbakan Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı 'ün adaylık tartışmalarıyla ilgili, "Sayın Gül, şu anda ya da ne zaman kendileri takdir buyururlarsa her zaman 'nin kapıları açıktır" dedi

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Kapılarımız Gül'e ne zaman isterse açıktır
Başbakan , 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile dün Ankara'da Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek doktorlar, hemşireler, hastane çalışanları ve hastalarla sohbet etti. Hastaneden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada doktorluğun saat tanımayan, gece-gündüz ayırt etmeyen bir meslek olduğunu belirten Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
GÜL'E AK PARTİ'NİN KAPILARI AÇIK: Bütün kurucular önemlidir, ama , partinin, temel ilkelerin oluşumunda çok özel katkıları olan bir devlet adamı. Ayrıca partimizin ilk başbakanı. 'den çıkmış ilk cumhurbaşkanımız. Dolayısıyla, Sayın Gül'ün AK Parti'ye gelişi konusunda herhangi bir ek açıklamaya dahi ihtiyaç yoktur. Sayın Gül, cumhurbaşkanlığı gibi bir zaruret dolayısıyla AK Parti'den istifa etmek durumunda kalmıştır ama her zaman manen de yaptığı katkılarla da AK Parti'nin içinde olmuştur. Şu anda da ne zaman kendileri takdir buyururlarsa her zaman AK Parti'nin kapıları da açıktır.İÇ GÜVENLİK PAKETİ: (İç Güvenlik Paketi'nin bir kısmının geri çekilmesine ilişkin sorusu üzerine) İç Güvenlik Paketi, 4 ana unsurdan oluşuyordu. İlk üç kısım bitti. Dördüncü ise nüfus ile ilgili. Uuzunca bir şey olduğu için tekrar değerlendirilmesi için komisyona çektik. Bu, Özgürlüklerin Koruması ve İç Güvenlik Paketi'nden vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.
İZLEME HEYETİ: (Çözüm süreci kurulu) Her 15 günde bir sürecin nabzını bu kurulda ben ve ilgili arkadaşlar takip ediyoruz. Bu anlamda hiçbir belirsizlik yoktur. Çözüm süreci kurullarında yetkilendirdiğimiz arkadaşların yaptığı açıklamalar dışında hiçbir açıklamanın kıymeti harbiyesi yoktur. 16 kişi olacakmış, şu olacakmış... Bunların hepsi spekülasyondan ibaret. Bütün taraflara da sürecin doğası, akışı ve seyri konusunda yanlış anlaşılmalara vesile olacak konularda açıklamalardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

ZİYARET AÇIKLAMADAN SONRA İPTAL EDİLDİ
AK Parti kulislerinde, geçen hafta başında bazı partili kurmayların Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek 11. Cumhurbaşkanı Gül'e aktif siyasetin içinde olması için milletvekilliği teklifi götürmek istediklerini ilettikleri söyleniyor. Kulislere göre, Erdoğan'ın onay verdiği, Başbakan Davutoğlu'nun da rıza gösterdiği o davet, planlanan takvime göre Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Beşir Atalay ile Mehmet Ali Şahin tarafından götürülecekti. Gül'ün o daveti, kendisine yapılacak ziyaretten bir gün önce "Aktif siyaseti düşünmüyorum" açıklaması ile teklifi geri çevirdiği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kapılarımız Gül'e ne zaman isterse açıktır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN