Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben bu makama zembille inmedim'

Cumhurbaşkanlığı makamına gökten zembille inmediğini belirten Erdoğan: benim sorumluluğumda başlamış ve bugünlere gelmiş bir süreçtir. Bundan sonraki gelişmelere ilişkin söz söylemek hem hakkım hem de vazifemdir

Giriş Tarihi: 24.3.2015
'Ben bu makama zembille inmedim'
Cumhurbaşkanı , ile ilgili eleştirilerine yanıt verenlere isim vermeden yüklendi. Erdoğan, 5. Muhtarlar Buluşması'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

BİZİ BİZ TANIMLARIZ: Bizim Kürtler'le olan irtibatımızı, ilişkimizi, muhabbetimizi ve uhuvvetimizi ancak ve ancak Türkler ve Kürtler olarak, biz tanımlarız. Marjinal, ateist, inançsız, özellikle bu toprakların değerlerinden, özünden ve ruhundan kopuk akımlar, çıkıp da bizim birbirimize olan muhabbetimizi yeniden tanımlayamazlar.KÜRT SORUNU YOKTUR: Diyarbakır'da 2005'te "Kürt meselesi benim meselemdir" dedim. O gün inkar politikalarını ellerimizin tersiyle ittik. Asimilasyonu bir daha geri gelmemek üzere tarihe havale ettik. Devletin sorunları kabul ederek, çözüm çabasına girmesiyle birlikte, Kürt sorunu kavramı artık geçerliliğini yitirmiştir. Ben "Kürt sorunu yoktur" dediğimde, bunu son derece art niyetli şekilde başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. Söylediğim son derece açıktır. Türkiye'de artık Kürt sorunu yoktur, Kürt kardeşlerimin sorunları vardır.

KEFENİMİZLE ÇIKTIK, YILMADIK: Nice darbe girişimi, saldırı, Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri, Kürtlerin sorunlarının çözümünü engellemek için sahneye konuldu. Bizim politikalarımızı terör belirleyemez. Bizim istikametimizi, politikalarımızı, darbe tehditleri, istikrarsızlık tehditleri, çatışma tehditleri de belirleyemez. Bizim politikamızı sadece ve sadece milletimiz belirledi. Biz bu meseleyi çözmek için kefenimizle yola çıktık. Bu yolda baldıran zehri içmek gerekiyorsa onu da içeriz dedik.

GEÇEN NEVRUZ DA AYNISI SÖYLENDİ: Şimdi söylüyorlar, "silahlar bırakılsın". İfade olarak çok güzel. Tamam da bir yıl önce nevruzda yine bunlar söylenmişti ve "tamam" dendi, ne oldu? Ben ne dedim geçenlerde, uygulamaya bakarız. 30 Mart'ta ve Cumhurbaşkanı seçimlerinde tehditlerle iş yürüdü. Artık bu tehditlerden halkımızı kurtarmak zorundayız.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben bu makama zembille inmedim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN