zirvesinin tarihini verdi

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:50 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 16:43
Erdoğan Barış zirvesinin tarihini verdi

Recep Tayyip , Karabük'te kent meydanında düzenlenecek toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan törende birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Öncelikle Cumhurbaşkanlığı için vermiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımların açılışını bugün burada yapıyoruz.
- 12 yıllık hizmet sürecinde sadece Karabük'ümüze yaptığımız toplam yatırım 4 katrilyon liradır. Bu yatırımların şehrimize ülkemize kazandırılmasında emeği geçen kurumların ve diğer sektör kuruluşlarına, mimarından mühendisine işçisine kadar herkesi tebrik ederim.
- Çanakkale'nin kahramanları arasında Karabüklü kardeşlerimin büyük dedeleri var. Çanakkale'de en büyük savaşların yaşandığı yerde Karabüklüler de vardı. Kerevizdere'de düşman karşısında savaşan askerlerimiz bine kadar şehit verdi. Bu alayın çoğunluğunu Karabük'ten Karabük'ün ilçelerinden bu bölgeden gelenlerden oluşuyordu.

Yatırım bedeli toplam 599 trilyon TL'yi bulan tesis ve fabrikaların açılışını yapacağız.

BARIŞ ZİRVESİ İÇİN TARİH VERDİ

23 Nisan'da ' Zirvesi' adı altında İstanbul'da büyük bir zirve yapacağız.

Bugün özgürce yaşıyorsak, özgürlüğünden vazgeçmeyen atalarımız sayesindedir.

Kendilerini aydın sayan birileri işgale razıyken, atalarımız yedi düvele meydan okudu.

Dün olduğu gibi bugün de milletine sırtını dönenler, treni raydan çıkarmaya çalışanlar var.

EL İNSAF, ELİNİZE DİLİNİZE DURSUN


- Benzer kaynaklardan beslenen iki yapı Türkiye'nin son 12 yıldır kazandığı varlığa sesleniyor. Kimi molotofla saldırıyla yapıyor, kimisi de sinsice devletin içine sızarak yapmaya çalışıyor. Amaç aynı yeniden Türkiye'yi çatışma ortamına sokarak kazançlarını kesmek istiyor. Bunların peşine de muhalefet takılıyor aynı şeyleri söylemeye başlıyorlar. Yabancı gazetelere sayfa sayfa ilan veriyorlar. Neymiş Türkiye'de özgürlük yokmuş. El insaf! Elinize dilinize dursun!

BEN MİLLETİMİN YANINDAYIM

Benim için tarafsız davranmıyor diyorlar. Ben bir partinin tarafı olduğumu söylemiyorum ben milletimin tarafındayım. Çözüm sürecini başlatan ve bu aşamaya getiren bu kardeşiniz. Demokratik açılım birinci kademeydi, ikinci kademe milli birlik ve kardeşlikti. Üçüncü kademe ise çözüm süreciydi.

BU MİLLETE ÇOK ÇEKTİRDİLER

Ben halkımdan oy isterken Ankara'da yatmayacağım il il dolaşacağım dedim. Milletimiz sağ olsun yüzde oy verdi. Bu millet çok çile çekti. Başörtülüsün okula giremezsin dediler, İkna odalarına aldılar giremezsin dediler. Aynı acıyı yaşamış bir baba olarak ben bu milletimin acısını yaşamayacağım de kim yaşayacak. Kim anlayacak. Şimdi herkes rahatça okuyabiliyor, çalışabiliyor özgür Türkiye işte budur.
Birileri meseleyi yanlış anlamış. Ben proje üretin millete gidin diyorum onlar e gidiyor.

Paralel yapılanmayla en büyük mücadeleyi yürütüyorum. Sıkıntı görürsem müdahale ederim.

Hükümetimizin attığı adımların yanında olacağım.

12 yıl başı açığı ile örtülüsü ile hepsi bizim kardeşimizdir.

Patinajı sona erdirmek için başkanlık sistemi ile sistemi yenilememiz gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Barış zirvesinin tarihini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN