Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimden bir gece önce Derbent‘te liste kumpası

'nin ön seçimden büyük kumpas çıktı. İşi şansa bırakmak istemeyen il başkanları yaptıkları ankette Sarıgül, Sevigen ve Erdoğdu'nun ilk üçte çıktığını görünce merkez müdahalesi gelmiş.

Giriş Tarihi: 5.4.2015 02:12 Güncelleme Tarihi: 5.4.2015 07:00
Seçimden bir gece önce Derbent‘te liste kumpası
'nin ön seçim yaptığı büyük illerde son dakikaya kadar anahtar liste savaşı yaşandı. Listeyi ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte başkan yardımcıları hazırladı. İşte geçtiğimiz cuma akşamı yapılan o gizli toplantının detayları:

BÜYÜK BULUŞMA

Sarıyer Belediye Başkanı ile yardımcıları ön seçimden iki gün önce Derbent Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde Merkez talimatıyla konsey oluşturdu. Oluşturulan listede isimleri bulunan aday adayları tek tek Derbent'e gitti. İddialara göre o toplantıya giden ancak talebi reddeden 'in de aynı gece üzeri çizildi. Mehmet Sevigen'in ile birlikte hareket ettiği dedikodusu yayılınca talimat Ankara'dan geldi. Sevigen ve Sarıgül liste dışı kaldı.

KAMUOYU YOKLAMASI YAPILDI

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul'un üç ayrı seçim bölgesinde kamuoyu anketi yaptırmış. CHP üyelerine yönelik yapılan ankette 'Hangi milletvekilini tercih edersiniz?' sorusu da soruldu. Üç ankette de İstanbul 2. bölgenin ilk üç sırasını Mehmet Sevigen, Mustafa Sarıgül ve çıktı.

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimden bir gece önce Derbent‘te liste kumpası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN