Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: mızın şehit edilmesine ortak oldular

, Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin, "Sayfalarını ve ekranlarını teröristlerin propagandalarına açan kuruluşlar, savcımızın şehit edilmesine ortak olmuşlardır" dedi. İstanbul Barosu Başkanı 'ı da eleştiren Erdoğan, "Hani senin sözün dinleniyordu neden netice almadım. Bu terörist terörist çarşaf çarşaf ilan vererek kimseyi ürkütemezsin o eski Türkiye'deydi" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:01 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:33
Erdoğan: Savcımızın şehit edilmesine ortak oldular
Recep Tayyip , Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmaya şehit yı anarak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan malum fotoğrafı yayınlayan medyaya ve İstanbul Barosu Başkanı 'a seslendi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, futbolun esasının centilmenlik olduğunu belirterek, şöyle konuştu:


SAVCIMIZIN ŞEHİT EDİLMESİNE ONLAR ORTAK

- Geçtiğimiz hafta Çağlayan Adliye Binasından bir terör olayı yaşandı şehit edildi iki terörist ölü ele geçirildi.. Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet diliyorum inşallah şehit savcımızın ismini yaşatacağız . Bu olay birçok bakımından üzerinde hassasiyetle durulması, dersler çıkartılması, ibret alınması gereken bir hadisedir. Bir kısım basın yayın kuruluşlarının en başından itibaren bu hadiseyi insanlığa, ahlaka, vicdana, hakka, hukuka sığmayacak şekilde verdiklerini ifade etmek isterim. Mağdurun değil teröristlerin yanında yer alan bu basın yayın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum. Sayfalarını ve ekranlarını teröristlerin propagandalarına sonuna kadar açan bu kuruluşlar, bana göre savcımızın şehit edilmesine onlar ortak olmuşlardır. Demokrasinin hak ve özgürlüklerin beşiği olarak kabul edilen batı ülkelerinde böyle bir duruma asla şahit olamazsınız. Bu ülkelerde terörün ve teröristin propaganda aracı haline dönüşen basın yayın kuruluşlarının kapısına anında hukuk eliyle kilit vurulur.

KİMSEYİ ÜRKÜTEMEZSİN


- Çok açık net olarak söylüyorum, evet herkes aranacak, aranmalıdır. Danıştay'da yaşanan olay olduğu zaman bunlar kıyamet koparmadılar mı? Ne dediler: Mürteciler, Danıştay mensubumuzu şehit ettiler' dediler. Sonra arkasından yine bunlar çıktı. Sen avukat mısın? Dürüst müsün? Tamam niye aranmaktan çekiniyorsun. Çantanı da göster, x-ray'den geçsin, sen de x-ray'den geç, iş olsun bitsin. Çünkü yarın vatandaş 'güvenlik güçleri görevini yerine getirmedi, aramadı. Sahte avukat olarak adliyeye giriyor ey baro başkanı sende telefon ile görüştün hangi neticeyi aldın. Hani senin sözün dinleniyordu neden netice almadım. Bu terörist terörist çarşaf çarşaf ilan vererek kimseyi ürkütemezsin o eski Türkiye'de idi. Sen bütün avukatların tamamını temsil etmiyorsun.

- Şehit olan savcımıza başsağlığına gitmeyenleri teröristlerin ailelerine koşa koşa başsağlığına gittiklerini gördük. Bu terör eylemini kınamakta kemküm edenleri gördük. Bir milli duruş sergilemek için siyasi parti liderleri camide birlikte saf tutmaları gerekmez miydi? Acaba neden gelmediler hayati bir şeyleri mi vardır? Bir yanda şehit savcımızın ailesinin tevekkülü diğer yanda bunlar vardı milletimiz hepsini görüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Savcımızın şehit edilmesine ortak oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN