Başkanlık ve seçim beyannamesinde

Aday listelerinin açıklanması sonrasında gözler 'nin seçim beyannamesine çevrildi. 15 Nisan'da kamuoyuna tanıtılacak beyannamede ve başlıkları ön plana çıkıyor

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Başkanlık ve yeni anayasa seçim beyannamesinde
'de listelerin tamamlanmasının ardından gözler seçim kampanyasına çevrildi. 15 Nisan'da aday tanıtımı ile birlikte seçim beyannamesi de kamuoyuna sunulacak. Beyannamede yeni Türkiye idealine ve bu hedefe ulaşmak için 'nin gerekliliğine vurgu yapılacak. Beyannamede çözüm süreci, paralel yapı ile mücadele diğer başlıklar olacak. Beyannamede yer alacak diğer başlıklar şöyle;

:
Beyannamede, yeni anayasa ile ilgili " Milletin güven duygusuna hitap eden, güvence veren bir anayasa mimarisi şarttır. Yeni anayasa yeni bir gelecek demektir" ifadelerine yer verilecek.

BAŞKANLIK SİSTEMİ:
Beyannamenin en dikkat çeken başlığı ise başkanlık sistemi olacak. Bu kapsamda Türkiye'de kuvvetler ayrılığını koruyan yeni bir anayasal modele ihtiyacı olduğuna vurgu yapılacak.

ÇÖZÜM SÜRECİ:
Beyannamede "Bu kardeşlik projesinin, bu demokratik çözüm sürecini inşallah hep birlikte nihayete erdireceğiz" denilecek.

EKONOMİ:
Ekonomi alanında da mesajların yer alacağı beyannamede Türkiye'yi 2023 'de milli gelir büyüklüğü bakımından dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer almasının hedeflendiği belirtilecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık ve yeni anayasa seçim beyannamesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN