Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir sponsorlu ödül hikayesi

Hakkında iki gıyabi tutuklama kararı, kırmızı bülten ve terör örgütü yöneticiliğinden açılmış dava bulunan Fetullah Gülen’e 11 Eylül olaylarını kınaması gerekçesiyle barış ödülü verildi.

Giriş Tarihi: 12.4.2015 10:20 Güncelleme Tarihi: 12.4.2015 11:01
Bir sponsorlu ödül hikayesi
Paralel Örgüt, maskesi düşen Fethullah Gülen'in imajını düzeltmek ve ortaya çıkan kirli ilişkileri karartmak için yeni bir oyunu sahneye koydu. Mason olduğuna dair belgeler gazetelerde yayınlanan, MİT Tırlarının durdurulması, KPSS hırsızlığı gibi birçok dosyası ortaya dökülen Fethullah Gülen'in, gerçek kimliğinin anlaşılmaması için yeni bir algı operasyonu başlatıldı. ABD'de 74 senatöre parayla ihanet mektubu yazdıran Fetullahçı Terör Örgütü, şimdi de sponsorluk marifetiyle Gülen'e ödül verilmesini sağladı. Zaman Gazetesi 'Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü'nün, bu yıl Fethullah Gülen'e verildiğini duyurdu. Ancak ödülün arkasında yatan neden çok geçmeden anlaşıldı. Nitekim ödülün sponsorları arasında Gülen örgütüne yakınlığı ile bilinen "Barış için Öğrenme ve Diyalog Merkezi" (Ikeda Center for Peace, Learning, and Dialogue) de olduğu ortaya çıktı.

BASTIR PARAYI AL ÖDÜLÜ

Kırmızı bülten ile aranan, hakkında iki tutuklama kararı bulunan ve terör örgütü yöneticiliğinden suçlanan birine ABD'de neden ve nasıl "Barış" ödülü veriliyor? Bu ödülü veren kuruluşun arkasında kimler var? Türkiye'de siyasi ve ekonomik krizler oluşturmak için büyük gayret sarfeden, emrindeki polis ve yargı mensuplarına darbe planları yaptıran kişiye hangi başarısından dolayı barış ödülü verildi? Tüm bu sorulara verilen yanıtlar irdelendiğinde Gülen Örgütü'nün, ABD'deki ödülü parayı bastırarak aldığı gerçeğini ortaya koyuyor. Gülen'e barış ödülü verilmesine kılıf bulunamayınca tuhaf bir gerekçe açıklandı.

14 YIL NEDEN BEKLENDİ?


Zaman gazetesine göre güya, 15 yıl önce ABD'de, Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırıyı kınadığı için Fethullah Gülen'e ödül verilmiş. Bu açıklamanın ardından akıllara birkaç soru geliyor: Diyelim ki, ABD'deki ikiz kule saldırılarını kınamasından dolayı Gülen'e ödül verilecekti. Peki 2001 yılında gerçekleşen kınamaya dair ödül için neden 2015 beklendi? Tüm kirli ilişkileri yargıya taşınan Fethullah Gülen, tam da terör örgütü yöneticisi olarak hesap vermeye hazırlanırken niçin ödülendirildi? ABD'de verilen ödül, sponsorla elde edilse bile, 14 yıl öncesinden bulunan gerekçe tuhaf kaçmıyor mu? Bu iş sırıtmıyor mu? Yoksa, Gülen'i temize çıkarmaya dair algı operasyonu çok mu aceleye geldi?

CUMHURİYET ŞAŞIRTMADI

Sponsor olunan ödülün alınmasıyla ortaya çıkan etik dışı durumu gizleme çabasında olan paralel medya, tuhaf gerekçeyle verilen ödülü büyük başarı diye yutturmaya çalıştı. Paralel medya ile eş ruh gibi hareket eden Cumhuriyet gazetesi de, haberi aynı dille okuyucularına duyurdu

TALMUD ÜZERİNE YEMİN ETMİŞ

Mason belgelerini yayınlayan Yeni Şafak'ın şok haberine göre, devletin "gizli" ibareli raporu Fethullah Gülen'in Talmud üzerine yemin ettiğini ortaya koyuyor. Bilderberg üyeleri, Talmud (Tevrat'ın şehri) üzerine yemin ederek siyonizme bağlılık yemini etmek zorundadır. Gülen bu toplantıların çoğuna ABD'de katılmış ve Türkiye'de Bilderberg sacayağı olan mason üçgeni locasına kayıt olup yemin etmiş. (Star Gazete)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir sponsorlu ödül hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN