Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na 9. sıra isyanı

Giriş Tarihi: 15.4.2015 17:47 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 17:57
Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na 9. sıra isyanı

Önseçimde birinci sıra beklerken 5. Sırada çıkan kontenjan adaylarla birlikte kendisini 9. sırada bulan yönetimine isyan etti. Seçilmeden parti içi muhalefete başlayan Sarıgül kontenjan adaylara da eleştirilerde bulundu.'nin önseçim aday tanıtım toplantısına katılan partinin son İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı , önseçimden beşinci sırada çıkmasının kendisini 'olağanüstü hayal kırıklığına uğrattığını' söyledi. Sarıgül neden böyle bir sonuç çıktığını şöyle değerlendirdi:

SARIGÜL ÖNLERCE ÇIKMASIN DİYE KAMPANYA YÜRÜTTÜLER!

"Şöyle bir şey düşünün: Büyükşehir seçimlerinde biz yüzde 40 buçuk oy aldık. Siz büyükşehir belediye başkan adayısınız ve şu anda İstanbul'da yüzde 40 buçuk alsak biz iktidar oluruz. Büyükşehir belediye başkan adayına karşı CHP içerisinde, özellikle genel merkez çevrelerinde Sarıgül önseçimde önlerde çıkmasın diye bir kampanya yürütülüyorsa, bunu ben partili arkadaşlarım ve yurttaşlarımın takdirine bırakıyorum."

9. SIRAYI KABUL ETMİYORUM!

Sarıgül seçim sathı mailine girilmesi nedeniyle daha fazla konuşmak istemediğini söyledi. Önseçimde beşinci sırada çıkan Mustafa Sarıgül, listelerin arasına genel merkezden kontenjan adayları atanması nedeniyle seçim listesinde dokuzuncu sıraya düştü. Sarıgül'ün bu duruma da itirazı var:
Ben dokuzuncu sırayı kabul etmiyorum. Ben beşinci sıradayım. Kontenjana fazla sevgi göstermiyorum. İstanbul'daki kontenjanlar çok fazla. Kontenjana da, sisteme de muhalifliğim söz konusu. CHP'nin en başarılı olduğu dönemler en az kontenjan kullandığı dönemlerdir.

Kaynak: Al Jazeera

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na 9. sıra isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN