okurlarıyla böyle dalga geçti

Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:07 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 12:12
Hürriyet okurlarıyla böyle dalga geçti

bugün iki konuda açıklama yapmak zorunda kaldı. “%52 ile seçilen na İdam” başlığı atarak öncesinde Mısır üzerinden Türkiye’ye gönderme yapan , “kötü niyetimiz yoktu” diyerek konuyu geçiştirmeye çalıştı. Kiraz hakkında gün boyunca “o fotoğrafı yayınlamayın” çağrılarına cevap vermeyen Hürriyet, “tepkiler bize ulaştığında gazete basılmıştı” diyerek okurlarıyla dalga geçti!

SEÇİLMİŞLERE PARMAK SALLAYARAK SİYASETE YÖN VERME DÖNEMİ GEÇTİ

Geçtiğimiz günlerde 'te yayınlanan 'nı hedef alan başyazı akıllara 1988 yılında yine Hürriyet'te yayınlanan "Başbakana açık mektubu" getirdi. 27 yıl sonra aynı alışkanlığı sürdüren Hürriyet seçilmiş Cumhurbaşkanı'na parmak sallayarak, Erol Simavi'nin yıllar önce yaptığı gibi "Biz hancıyız sen yolcusun" mesajı verdi. nin unuttuğu önemli bir ayrıntı vardı. Seçilmiş iktidara parmak sallayarak yola getirme, pijamalarla siyasete yön verme dönemi çoktan geçmişti. Dahası bu dönemin geçtiğinin farkına varan Erol Simavi medyayı terkederek soluğu İsviçre'de almıştı.

HÜRRİYET YÖNETİMİ DIŞINDA HERKES HEDEFİN CUMHURBAŞKANI OLDUĞUNU ANLADI

Bugün de benzer bir açıklama yayınlayan Hürriyet, "%52 ile seçilen Cumhurbaşkanına idam" başlığınının arkasında kötü niyet aranmaması gerektiğini söylüyor. Bu sözün Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alıntı olduğunu iddia eden Hürriyet, o başlığın Erdoğan'ın konuşmasından bir gün önce atıldığını da okurlarından gizlemeye çalışıyor. Fetullahçı ların Cumhuriyet'te "Erdoğan'ın sonu Menderes gibi olacak" şeklinde açıklamalar yaparken Hürriyet'in bu başlığının iyi niyetli olarak atılmış olduğuna tek bir Hürriyet okuru inanır mı?


GÜN BOYUNCA GELEN BÜTÜN TEPKİLERE RAĞMEN SAVCI KİRAZ'IN RESMİNİ BASTILAR

Hürriyet'in ikinci açıklaması ise Savcı 'ın DHKP-C'li teröristler tarafından rehin alınmış fotoğrafının Hürriyet'in manşetinde kullanılmasıyla ilgiliydi. Hürriyet o fotoğrafı Savcı rehin alındığı andan itibaren manşetinde yayınladı. Bu fotoğraf gelen tüm tepkilere ve sosyal medyadaki çağrılara rağmen Hürriyet'in internet sitesinde manşetten indirilmedi. Oysa terör uzmanları ilk dakikalardan itibaren örgütün propaganda yaptığını, Savcı Kiraz'ın şehit edileceğini, bu propagandaya alet olunmaması gerektiğini ısrarla vurguluyordu.

AMAÇ "TÜRKİYE'DE SİYASİ KRİZ VAR, ÜLKE YÖNETİLEMİYOR" ALGISINI YARATMAKTI

lerden önce Türkiye'de siyasi ve ekonomik bir kriz olduğu, ülkenin yönetilemediği algını yaratmaya çalışan Hürriyet, tepkileri hiç dikkate almadan bu manşeti bir gün sonra gazetesine taşıdı. Ancak Hürriyet'in algı operasyonu tepkiler nedeniyle tersine dönünce o fotoğrafı mahkeme kararıyla kaldırmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise "bize tepkiler geldiğinde saat gece 02.00'dı. O saatte gazete zaten basılmıştı" diyerek okurlarını aptal yerine koymaya çalışıyor. Biz de Hürriyet'e soralım: Şehit Savcı'yı rencide eden, ailesini bir kez daha yıkan, terör örgütünün ekmeğine yağ süren o fotoğrafı kaldırmanız için mutlaka birinin araması mı gerekiyor. Okurunuz ve Türkiye halkı o manşeti neden attığınızı anlamadığını mı düşünüyorsunuz?

Kaynak: Sabah.com.tr


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet okurlarıyla böyle dalga geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN