Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı’da demokrat Doğu’da vahşisiniz

HDP’nin sokak çağrısıyla fitili ateşlenen 6-7 Ekim olaylarında çocukları öldürülen gözü yaşlı anneler, saz çalıp türkü söyleyerek sempati toplamaya çalışan Demirtaş’a ateş püskürdü: Batı’da demokrat, Doğu’da vahşi canavarsınız.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 08:59 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 13:13
Batı’da demokrat Doğu’da vahşisiniz
Kobani ayaklanmasında sokak çağrısı yaparak 50 kişinin ölümüne yol açan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, seçim öncesi batı illerinde oynadığı "cici çocuk" rolü, 6-7 Ekim olaylarında çocukları öldürülen anneleri isyan ettirdi. Kurban eti dağıtırken, HDP yandaşlarınca vahşice öldürülen lise öğrencisi Yasin Börü'nün annesi Hatice Börü ile Ahmet Hüseyin Dakak'ın annesi Zarife Dakak, CNN Türk'teki seçim programında saz çalıp, türkü söyleyerek sempati toplamaya çalışan Selahattin Demirtaş'a isyan etti.

Önce kanı temizlesin

19 yaşındaki Ahmet Hüseyin Dakak'ın annesi Zarife Dakak da tepkisini şöyle dile getirdi: "İzlediğimde kırıldım, bir kez daha vurgun yemiş gibi oldum. O sazı çalacağına önce arkasındaki kanı temizlesin, bizim çocuklarımızın kanını temizlesin, adalete hesap versin. Benim yüreğim kapkara olmuş, inşallah onun annesinin yüreği de kararsın."
HDP yine tehdit ediyor

Anne Dadak, HDP'nin Meclis'e girmek için yeterli oyu alabilmek adına bölgedeki insanları yine tehdit ettiğini söyledi. İnsanlara tehdit mesajları ilettiklerini belirten Dadak, "Meclis'e girememeleri halinde yeni 6-7 Ekim olaylarına benzer kargaşa çıkaracaklarını söylüyorlar. Türkiye onların gerçek yüzünü görsün" dedi.DEMİRTAŞ YARGILANSIN

Demirta��'ın HDP'lilere sokak çağrısı yaparak fitilini ateşlediği Kobani olaylarında kurban eti dağıtmak için evden çıkan 16 yaşındaki lise öğrencisi Yasin Börü'nün annesi Hatice Börü, "Onda vicdan yok. O yüzden saz da çalabilir, türkü de söyleyebilir. Ona yakışır. Demokratikleşmek insanı öldürmekse buyursunlar demokratikleşsinler. Bunlar batıda demokrat, doğuda vahşi canavarlar. Batı'dakiler görsün onun gerçek yüzünü. Burada gelip insanların malına, canına kast ediyorlar. Batı'ya gidiyorlar barış güvercini oluyorlar. Bu ikiyüzlülüğe karşıyım, yargılanmalarını istiyorum" diye konuştu.Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı’da demokrat Doğu’da vahşisiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN