Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin gazetesi Türkiye'yi tehdit etti

-’nın gazetesi Özgür Gündem, devletin tüm toleransına ve çözüm sürecinin sabote edilmemesi için gösterdiği tüm gayretlere rağmen PKK’nin yeniden terör eylemlerine başlamasını gözardı ederek yine Türkiye’yi tehdit etti. Kandil’den gelen uyarıları dikkate alan HDP’nin gazetesi Özgür Gündem’de bugün yine tehdit, kan ve savaş dili hakimdi.

Giriş Tarihi: 25.7.2015 11:47 Güncelleme Tarihi: 25.7.2015 11:52
HDP'nin gazetesi Türkiye'yi tehdit etti
Türkiye, Daeş ve 'ya yönelik gerçekleştirilen sınır ötesi operasyonları konuşuyor. 'nin gazetesi Özgür Gündem, devletin tüm toleransına ve çözüm sürecinin sabote edilmemesi için gösterdiği tüm gayretlere rağmen PKK'nin yeniden terör eylemlerine başlamasını gözardı ederek yine Türkiye'yi tehdit etti. Kandil'den gelen uyarıları dikkate alan HDP'nin gazetesi Özgür Gündem'de bugün yine savaş dili hakimdi.

PKK'YI ELEŞTİREMEDİ TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİ!
Güvenlik kuvvetlerinin, şehir merkezlerinde terör estiren eli silahlı teröristlere yaptığı müdahaleyi "savaş ilanı" olarak kabul ettiklerini yazan Özgür Gündem, PKK'lı teröristleri kınamak yerine HDP'li siyasetçilerin yaptığı gibi Türkiye'yi tehdit etmeyi tercih etti.

CANLI BOMBAYA DESTEK!
Şehir yapılanmasında PKK ile birlikte hareket eden DHKP-C'yi de savunan Özgür Gündem, eli kanlı örgüte yönelik operasyonu da eleştirdi. DHKP-C'nin güdümündeki Halkın Hukuk Bürosu avukatının açıklamasına geniş olarak yer verilen haberde, Bağcılar'da polis ile çatışmaya giren canlı bomba Günay Özarslan'ın öldürülmesini "infaz" başlığı ile okurlarına duyurdu.

DEVLET SİLAH BIRAKSIN
Devleti silah bırakmaya ve operasyonları durdurmaya davet eden Özgür Gündem, operasyonların fitilini ateşleyen ve aylardır bölgede terör estiren PKK'lı teröristler hakkında tek kelime yazamadı. Devletin geçmişte de bu tür operasyonlar yaptığını ve başarılı olamadığını yazan Özgür Gündem, güvenlik kuvvetlerini bölgede silah bırakmaya davet etti.

DAEŞ'E YAPILAN SALDIRIYI KINAMA İKİYÜZLÜLÜĞÜ
Kobani saldırılarından bu yana "DAEŞ'e müdahale edilsin" çağrısı yapan, Suruç'ta yapılan DAEŞ saldırılarından Türkiye'yi sorumlu tutan Özgür Gündem, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'deki DAEŞ mevzilerini vurmasını sert şekilde eleştirerek yeni bir iki yüzlülük ve pişkinliğe imza attı. Bir yandan DAEŞ operasyonunu eleştirirken diğer yandan bu operasyonun göstermelik olduğunu yazan Özgür Gündem'in ne söylemek istediği anlaşılamadı.

SURUÇ'TAN YİNE DEVLETİ SORUMLU TUTTULAR
Devletin Türkiye sınırları içinde ve Suriye sınır ötesinde DAEŞ'e yönelik operasyonlarına rağmen Suruç'taki saldırılardan yine AK Parti iktidarını ve devletin güvenlik kuvvetlerini sorumlu tutan Özgür Gündem yine intikam çığlıkları attı. Gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan Muzaffer Ayata imzalı köşe yazısında "kanlı katillere güvenliğimizi terkedemeyiz. Kendimizi savunmak en meşru hakkımız" ifadesine yer verildi.

Kaynak: sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'nin gazetesi Türkiye'yi tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN