Doğan medyasında suçüstü telaşı

Terör örgütü PKK ve HDP'ye destek vermek için yaptığı algı operasyonu deşifre olan Hürriyet, bu açıklamayla suçüstü yakalandığını kabul etti

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Doğan medyasında suçüstü telaşı
Doğan Grubu gazetelerinin, askerleri ve polisleri haince katleden PKK terör örgütü ve onun siyasi destekçisi HDP'yi saklamaya çalışarak yürüttüğü algı operasyonu ters tepti. Hürriyet, PKK terör örgütünü görmezden gelirken DAEŞ terör örgütüne ilişkin haberleri de magazinleştirip manşete taşıyordu. SABAH'ın yaptığı yayınlarla deşifre olan bu algı operasyonu sonrasında Hürriyet gazetesinde dün yaptığı açıklamayla da adeta suçlarını itiraf etmiş oldu. Paralel medya ile ortak bir yayın çizgisi belirleyen Doğan Grubu, şehit fotoğrafları üzerinden istismar ettiği şehit haberlerini ilk sayfasında başka, iç sayfasında başka türlü gördü. Hürriyet'in bu tutumu gazete okuyucuları tarafından da sosyal medyada ağır bir dille eleştirildi. Bu tepkiler üzerine ilk sayfalarda kullanılan şehit haberlerinde nihayet "PKK'lı teröristler" ifadeleri kullanılmaya başlandı.

'HÜRRİYET YAPTIKLARINI İTİRAF ETTİ'
AK Parti Milletvekili Metin Külünk, "Hürriyet bu açıklama ile yaptıklarının medya terörü olduğunu itiraf etmiştir. Kendisi gibi düşünmeyen gazetecilere, siyasilere ve demokrasiye karşı attığı manşetlerden sonra bu açıklama bir suçüstü beyannamesidir" dedi. Doğan medyasına Star gazetesi yazarı Cem Küçük de tepki göstererek, "Doğan Grubu bünyesindeki yazar ve yayın organları son 2 yıldır terör gruplarını açıkça destekliyor. Doğan Grubu PKK'yı gül dağıtan bir Kanarya Sevenler Derneği gibi sundu. Herkes biliyor ki Aydın Doğan ve adamları Erdoğan nefreti yüzünden DAEŞ'i bile destekler" diye konuştu.

SABAH gazetesinin Paralel ve Doğan medyasının yanlı haberciliğini deşifre etmesinin ardından Hürriyet gazetesi dün birinci sayfasından yazılı açıklama yapmak zorunda kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan medyasında suçüstü telaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN