Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korku Zaman'ı

Tiraj kaybı sonrası personel kıyımı yapan Zaman, olası operasyona karşı personele sosyal paylaşım üzerinden 'iletişim' yasağı getirdi. Grubun televizyonları da Digiturk'ten kaldırıldı

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Korku Zaman'ı
Paralel yapının yayın organı Zaman gazetesinde bugünlerde büyük bir panik havası yaşanıyor. Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın görevinden alınması, sonrasında 130 kişinin işten çıkarıldığı Zaman'da çalışanlara yönelik baskılar da artıyor.

PERSONELE SIKI TAKİP


Sabah.com.tr'nin haberine göre, tiraj kaybı ve reklam gelirlerinin erimesiyle mali dar boğaza giren gazetede personelin her adımı sıkı denetim altında. Gazete içinden bilgi ve belge sızmasını önlemek için her tür önleme başvuran yönetim, birbirleriyle olan iletişimde Watsapp diye bilinen mesajlaşma programının kullanılmasını yasakladı. Personel artık kendi arasında "Kakao Talk" diye bilinen şifreli ve ses değiştirme özelliği bulunan programla iletişim sağlamaya başladı. İddiaya göre olası bir operasyon ve el koymaya karşı da gazetenin, tüm çalışanlarını örgüte yakınlığıyla bilinen Aksiyon İş ve Pak Medya İş adındaki sendikalara üye olmaya zorluyor. Örgüt personelinin işten çıkarılmamasına yönelik yapılan bu atak, aynı zamanda devletten personel aracılığıyla maddi pay sahip olma amacı taşıyor. Gazete personeline de hükümet aleyhine twetler atmaları yönünde baskı uygulanıyor. Yeni yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici döneminde de bu tedbirlere devam edileceği gelen duyumlar arasında.

PARALEL YARGI'YA KUMPAS CEZASI

PARALEL'İN KANALLARI DİGİTURK'TEN ÇIKARILDI

Paralel Yapı'ya ait Samanyolu ve İpek Medya gruplarının televizyonları Digiturk platformundan çıkarıldı. Digiturk, uygulamanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi doğrultusunda gerçekleştiğini, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV'nin platformdan çıkarıldığını bildirdi.

Digiturk paralel kanallarını yayından kaldırdı

HAKARETLE YARGILANACAK

Mersin'deki Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmasını yürüten savcı Talip Akgedik'i hedef alan Zaman gazetesi, Akgedik'e hakaret ettiği gerekçesiyle davalık oldu. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca resen başlatılan soruşturmada hazırlanan iddianame, Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Gazete, 7 Haziran tarihli sayısında, kentteki yasadışı dinlemelerle ilgili soruşturmayı yürüten Akgedik'i hedef alarak, "Tweetten darbe çıkaran savcı polislerin kullanmasını istemiş" başlığını kullanmıştı. Aynı haber nedeniyle Mersinli ünlü iş adamı Mahmut Arslan da şikayetçi olmuştu.

EKREM DUMANLI'NIN ÜZERİNİ KİM ÇİZDİ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korku Zaman'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN