Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Programlar iptal

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Programlar iptal

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası siyaset gündemine ara verildi. Siyasi liderler seçim çalışmalarını durdurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm programlarını iptal etti. Başbakan Davutoğlu da 3 günlük miting programını iptal etti

İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlama haberi üzerine programlarını iptal etti. Cumhurbaşkanı, İstanbul'da biri Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde diğeri de CRR'de olmak üzere dün iki programa katılacaktı. Cumhurbaşkanı 12 Ekim'de Türkmenistan'a yapacağı ziyareti de iptal etti. Erdoğan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko'yu ise telefonla arayarak taziyeleriniiletti. Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu da seçim çalışmalarını 3 gün boyunca iptal etti. Davutoğlu dün saat 12.00'de, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'ı, Resmi Konut'ta toplantıya çağırmıştı.

BARIŞA ÇİFTE BOMBA

MANİSA'DAN DÖNDÜ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, patlama haberini partisinin mitingi için gittiği İstanbul'da aldı. Patlama nedeniyle İstanbul programını iptal etti. Kadıköy'de basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Ankara'ya döndü ve parti yönetimi ile gelişmeleri değerlendirdi. CHP, bir süre seçim propagandası kapsamında hazırlanan reklam film ve müziklerini de yayınlamayacak.

ÜÇÜZ PROVOKASYON

MİTİNGLER İPTAL
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise HDP İstanbul İl Binası'nda gerçekleştireceği seçim koordinasyon toplantısını iptal ederek, Ankara'ya gitti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise bugün yapılacak İzmir mitingini iptal etti. Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun "Terör saldırısına karşı biraraya gelelim" çağrısına ret cevabı verdi. Bu daveti kabul eden Kılıçdaroğlu ise Başbakan Davutoğlu ile bugün saat 15.00'te Çankaya Köşkü'nde görüşecek.

CHP KABUL ETTİ, MHP REDDETTİ!

3 GÜNLÜK ULUSAL YAS
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen ve 86 vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısı nedeniyle 3 günlük yas kararı aldıklarını açıkladı. Gün boyu gelişmeleri takip eden, toplantılar yapan Davutoğlu akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, çok derin bir üzüntü içerisinde olduklarını, saldırının bir tek gruba ya da siyasi topluluğa değil tüm ülkeye yönelik olduğunu söyledi.

YARALILARI ZİYARET ETTİ

DEMOKRASİYE YAPILMIŞ BİR SALDIRI:
Başbakan Davutoğlu, "Bu, demokrasiye de yapılmış bir saldırıdır... Bugün aldığımız kararla Cumhurbaşkanımızla da görüştük, terör saldırılarında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehitlerimiz için 3 gün ulusal yas kararı aldık" dedi. "Saldırıyı canlı bombanın yaptığı emareleri çok kuvvetli" bilgisini veren Davutoğlu, muhalefet ve vatandaşlara da şu çağrıyı yaptı:

ARKADAŞINA GÖNDER
Programlar iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN