Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'siz çözüm olmaz

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Türkiye'siz çözüm olmaz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün sabah çok sayıda gazetenin yazar ve yöneticileriyle buluştu. Seçime 4 gün kalmasına rağmen, daha çok Suriye eksenli bölgesel gelişmeler, Çözüm Süreci ve terör konuşuldu. Davutoğlu'na, bir gece önce atv ve aHaber ortak yayınında açıkladığı "Bizim elimizdeki kartları henüz açmadık" sözlerinin ayrıntıları soruldu. Başbakan ayrıntıya girmedi, ama demokrasi üzerinden ipuçları verdi:
Bölgede ya Türkiye'nin demokratik değerleri neşvünema bulacak ya da kaos ve kuşatma devam edecek...
Antalyada-konustu" target="_blank" class="sty2 video"> BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ANTALYA'DA KONUŞTU

NEFESLERİ TÜKENDİ
Son gelişmeler açıkça gösterdi ki, Türkiye'nin olmadığı bir çözüm Ortadoğu'da gerçekleşemez. Biz ağırlığımızı ne tarafa koyarsak, o taraf öne çıkar. Son duruma bakın, Rusya müdahale etti diye çok şey söylendi. İran'ın nefesi tükendi. Hizbullah geldi, olmadı. Esad'ın nefesi de tükendiği için Rusya geldi. Böyle olmasaydı, Rusya bu riski neden alsın? Geldi ama kalabileceğinin garantisi var mı? Ülkeyi kontrol edebiliyor mu? Suriye meselesinde Türkiye'nin henüz milli kapasitesini kullanmadığını söyleyen Başbakan Davutoğlu; terör ve Çözüm Süreci'ne ilişkin de şöyle konuştu:
Teröre karşı mücadelede kararlığımız sürüyor. Süreci onlar bitirdi. Silahlı güçlerini çekmediler. Onun yerine Rojava efsanesi yaratarak, Kobani üzerinden Türkiye'de isyanı körükleyecek bir çatışmanın içine girdiler.
DAVUTOĞLU: AK PARTİ DÜŞMANLIĞINDA BİRLEŞİYORLAR

SİLAHLAR BIRAKILACA K
(Terörle mücadele) Bizim için bundan sonra gri alan olan bir çatışmasızlık olamaz! Beyaz bir alana geçmemiz lazım, o da nedir? Silahlar bırakılacak... Ve Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde tek bir silahlı unsur olmayacak! Herkes demokratik mücadele içinde istediği fikri savunur, en aykırı görüşleri dile getirir. HDP de siyasetini yürütebilir, ama başka türlü hiçbir şeye izin verilmez.

SARE DAVUTOĞLU TOPLANTIYI BIRAKIP DOĞUMA GİTTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'siz çözüm olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN